Carrefoursa'da karar iki aya netleşecek

Sabancı, Carrefoursa hisseleriyle ilgili adımların yıl sonuna kadar netleşmesini bekliyor.

Haberler 01.11.2012 - 12:06

Carrefoursa'da karar iki aya netleşecek

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, Fransız Carrefour ile beraber ortak olduğu Carrefoursa'da sahip olduğu hisselerle ilgili atılacak adımların yıl sonuna kadar çözüleceği beklentisini koruduklarını söyledi.

Sabancı Holding, portföyünde yer alan Carrefoursa hisse senetlerine ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi amacıyla bir finansal kuruluşu danışman olarak yetkilendirdiğini 2011 sonunda açıklamıştı. Ayrıca, Carrefour CEO'su Georges Plassat, Ağustos ayında Carrefour'un aktivitelerinin merkezinde yer almayan Türkiye ve Endonezya gibi bazı ülkelerdeki faaliyetlerin gözden geçirilmekte olduğunu söylemişti.

Vodafone'un CEO Club toplantısında soruları yanıtlayan Kurtul, "Carrefoursa'da ortaklık konusunun yıl sonuna kadar çözüleceği beklentimizi koruyoruz" dedi.

Kurtul, ayrıca 2012'de Sabancı Holding olarak 27 milyar TL üzerinde bir ciro beklediklerini söyleyerek, "2013 yılında cironun daha iyi olmasını bekliyoruz" dedi.

Suriye ile ilgili bir soru üzerine ise Kurtul, "Suriye endişe verici bir konu, Türkiye'nin önündeki en büyük risk" diye konuştu.

Kurtul ayrıca, "2013'te satın alma yoluyla yeni bir sektöre girebiliriz, bu lojistik veya hizmetler olabilir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...