Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 26 Aralık 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 26 Aralık 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 26 Aralık 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

fiyatları, dolar ve tahvil getirilerinin ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek yıl mart itibarıyla faiz indirimlerine başlayacağı yönünde beklentiler nedeniyle değer kaybetmesinden destek bulurken, tatil nedeniyle düşük işlem hacimli piyasalarda yükseldi.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 2062 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GRAM ALTINDA YENİ REKOR

İç piyasada altın fiyatlarında yeni rekor kırıldı. Altının gram fiyatı 1949 liraya çıkarak tüm zamanların en yükseğini gördü. Çeyrek altın 3 bin 181 liradan satılıyor.

Analistler, Noel tatili nedeniyle hafta boyunca işlem hacminin düşük seviyelerde kalmasının beklendiğini kaydederek, sığ piyasa koşulları nedeniyle fiyatlardaki olası dalgalanmaların daha geniş aralıklarda olabileceğini bildirdi.

Fed'in gelecek yıl izleyeceği politikalara ilişkin fiyatlamaların yüzde 85 ihtimalle martta faiz indirimine gidilebileceğini işaret ettiğini kaydeden analistler, hafta boyunca açıklanacak verilerden alınacak sinyallerin söz konusu öngörüleri değiştirebileceğini bildirdi.

Analistler, enflasyon endişelerinin güç kaybetmesiyle tahvil talebinin öne çıktığını kaydederek, gerileyen tahvil faizlerinin altının alternatif maliyetini düşürdüğünü ve altın talebini desteklediğini ifade etti.

ANLIK FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Sayfa Yükleniyor...