Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Kasım 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Kasım 2023 güncel çeyrek altın, ons altın ve gram satış fiyatları...

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Kasım 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

fiyatları, yatay seyretti ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımlarının sonuna geldiği beklentileriyle zayıflayan dolardan destek bularak üst üste ikinci haftayı da artıda kapamaya hazırlanıyor.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1992 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı 1850 lira, çeyrek altın 3 bin 31 liradan satılıyor.

Merkez Bankası'nın dün faizi 500 baz puan artışla yüzde 40'a çıkarması sonrasında kur 28,80'in altına çekilse de burada kalıcı olamadı.

Ortadoğu'dan gelen haber akışı varlık fiyatlarını olumlu etkilemeyi sürdürürken, Hamas ve İsrail arasındaki mutabakatla Gazze'ye saldırıları 4 günlüğüne durduracak, esir takası ve insani yardıma imkan sağlayacak insani ara başladı.

Hamas ve İsrail arasındaki anlaşmanın uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin belirsizliklerin özellikle petrol fiyatları üzerinde etkili olması beklenirken, Brent petrolün varil fiyatında tatil etkisiyle oynaklığın azalması dikkati çekiyor. Petrol fiyatlarındaki düşüşte ABD'de talebin azaldığına yönelik öngörüler de etkili olurken, iki günlük gerilemenin ardından Brent petrolün varil fiyatı yeni günde yatay seyirle 81,3 dolarda bulunuyor.

ABD'de tahvil piyasalarında 5 işlem gününün ardından oynaklık artarken, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi yeni günde yaklaşık 5 baz puan yükselerek yüzde 4,46 seviyesine çıktı.

Öte yandan, ABD'de Şükran Günü tatilini hafta sonu ile birleştiren çalışanlar nedeniyle piyasalarda hacmin bugün de düşük olacağı tahmin edilirken, New York borsasında bugün yarım işlem yapılacak.

Bununla birlikte, ABD'de bu hafta Efsane Cuma ile başlayacak alışveriş sezonunda talebin ne derece güçlü olacağı yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

  • ALTIN TÜRÜ Satış Değişim % Saat

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Sayfa Yükleniyor...