Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Nisan 2024 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Nisan 2024 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Nisan 2024 güncel altın kuru fiyatları

fiyatları, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın faiz politikasına ilişkin açıklamalarına rağmen rekor seviyede seyretti.

Ons altın, bugün yüzde 0,42 yükselişle 2 bin 393 dolar civarında seyretti.

Altın fiyatlarını, Ortadoğu'da devam eden gerilimlerden kaynaklı güvenli liman talebi destekledi.

Gram ise hem hem de Dolar/TL'deki gelişmelerden etkilendi.

Gram altın, 2.500 Türk Lirası civarında alıcı buldu. Çeyrek altın ise 4.107 Türk Lirası'ndan el değiştirdi.

Fed Başkanı Powell, enflasyon hedefine dönüş konusunda daha fazla ilerlemenin kaydedilmediğini gösterdiğini belirterek, politika faizinin daha uzun süre yüksek kalabileceğine işaret etti.

Piyasa katılımcıları, faiz indirimine yönelik tahminlerini güncelledi. Piyasalarda Fed'in ilk faiz indirimini eylül ayında gerçekleştireceği öngörüldü.

İngiltere'de enflasyon mart ayında beklentilerden yavaş geriledi. İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi verilerine göre tüketici fiyatları yıllık bazda yüzde 3,2'ye geriledi. Ekonomistler yıllık enflasyonun yüzde 3,1 olarak açıklanması bekliyordu.

ANLIK FİYATLARI

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Nisan 2024 güncel altın kuru fiyatları - 1 Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Sayfa Yükleniyor...