DeFacto, "Fijital Akıllı Mağaza"sını hizmete aldı

DeFacto, dijitalleşme adımlarını akıllı mağazadan sonra "Fijital Akıllı Mağaza" konseptiyle güçlendiriyor. Torium AVM’de hizmete aldığı "Fijital Akıllı Mağaza" ile DeFacto, müşterilerine ürünlere dokunma, deneme ve seçme imkanının yanında kasa sırası ve ödeme süreçlerini yaşamadan beğendikleri ürünleri akıllı ekranlardan satın alma fırsatı sunuyor.

Haberler - ntv.com.tr 03.12.2020 - 16:00

DeFacto, "Fijital Akıllı Mağaza"sını hizmete aldı

DeFacto, mağazacılık alanında yeni bir dönem başlatıyor. Perakende ve hazır giyim sektörünün dijitalleşmesi kapsamındaki yatırımlarını güçlendiren DeFacto, İstanbul Torium AVM’de açtığı yeni fijital akıllı mağazasıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

Müşterilerine yepyeni bir alışveriş konsepti vaat eden DeFacto Fijital Akıllı Mağaza'da, fiziksel perakendeyle dijital satın alma fırsatı birleştirilerek; ziyaretçilere hızlı, kolay ve konforlu bir alışveriş deneyimi yaşatılıyor.

Fijital Akıllı Mağaza'da müşteriler ürünlere dokunma, deneme ve seçme imkanının yanında, kasa sırası ve ödeme süreçlerini yaşamadan, beğendikleri ürünleri akıllı ekranlardan satın alma fırsatını buluyor. Aynı zamanda modern localama sistemi sayesinde müşteriler ferah ve keyifli bir alışveriş olanağıyla buluşuyor.

DeFacto CEO’su İhsan Ateş DeFacto CEO’su İhsan Ateş

Müşteriler ürünleri deneyip, beğendikten sonra online alışveriş kiosku üzerinden paketlerini diledikleri adreslere sipariş edebiliyorlar, temassız ödeme seçeneği de sunan POS cihazları üzerinden ödemelerini en güvenli şekilde tamamlayabiliyorlar.

“BİR İLKE DAHA İMZA ATMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Dijitalleşme yatırımlarıyla tüketici faydası yaratmaya odaklandıklarını ve perakendede dijitalleşmeye öncü konumunda olduklarını ifade eden DeFacto CEO’su İhsan Ateş, “DeFacto moda üretmenin yanı sıra ihtiyaç duyduğu teknolojiyi kendi bünyesinde üreten yapıda bir şirket. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, dijital dönüşüm yolculuğumuza hız kattı. Perakende sektörü dinamikleri hızla dijital dünyaya doğru evriliyor.

Biz de müşterilerimize hem fiziksel hem de dijital deneyim yaşayabilecekleri hem de ‘Güvende Kal’acakları deneyimler sunmayı sürdürüyoruz. Geçen sene hayata geçirdiğimiz ilk Akıllı Mağazamızı takiben, şimdi de fijitalleşme stratejimizin çıktısı olan DeFacto Fijital Akıllı Mağaza konseptinin ilkini İstanbul Torium AVM’de açtık. Yine sektörümüzde bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...