Dolar kaç TL oldu? (16 Ocak 2024 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL oldu? 16 Ocak 2024 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar kaç TL oldu? (16 Ocak 2024 dolar - euro fiyatları)

, 30 seviyesinin üzerinde seyrediyor. 

Bankalararası piyasada dolar/TL 30,10, /TL 32,85 seviyesinde hareket ediyor. 

Dünya genelinde önemli merkez bankaların, şahin para politikalarının sonuna geldiğine dair beklentilerin güçlü kalmayı sürdürmesine karşın faiz indirimlerinin zamanına yönelik belirsizlik devam ederken, Yemen'deki İran destekli Husiler'in, Aden Körfezi'nde bir ABD gemisini seyir füzesiyle vurduklarını duyurması bölgede risk algısını artırdı.

Analistler, ABD pay piyasalarının bir günlük tatilin ardından bugün tekrar işleme açılacağını anımsatarak, Kızıldeniz'de yaşanan gelişmelerin yakından takip edileceğini dile getirdi.

Haftanın devamında Fed yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin de yatırımcıların odağında olacağını aktaran analistler, banka yetkililerinin açıklamalarında Fed'in önümüzdeki süreçte atacağı adımlara ilişkin ipuçları aranacağını söyledi.

Öte yandan, para piyasalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ocakta politika faizinde değişikliğe gitmeyeceğine kesin gözüyle bakılırken, bankanın mart toplantısında 25 baz puanlık faiz indirimine gitme ihtimali yüzde 70 ile fiyatlanıyor.

  • TÜRÜ Satış Değişim % Saat

Sayfa Yükleniyor...