Dolar kuru bugün ne kadar? (10 Ekim 2019 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 10 Ekim 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında, dolar alış satış fiyatlarında son durum. Türkiye'nin Suriye'deki operasyonu ve ABD'nin yaptırım endişeleriyle güne başlayan BIST 100 endeksi, 98 bin civarında tutunuyor.

Haberler - ntv.com.tr 10.10.2019 - 17:35

Dolar kuru bugün ne kadar? (10 Ekim 2019 dolar - euro fiyatları)

Dolar/TL'de dalgalı seyir devam ediyor.

BARIŞ PINARI HAREKEATI BAŞLADI (HABERE GİT)

Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik harekatı başlaması ardından dolar/TL artan jeopolitik endişeler ile temkinli görünümünü sürdürüyor. Dolar/TL güne 5,8790'a kadar yükselerek başladı.

Kur, 5,86'nın üzerinde seyrediyor.

Euro/TL ise 6,45 bandının üzerinde yer alıyor.

BORSA GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Dünkü kayıpların ardından açılışta 309 puan ve yüzde 0,31 değer kazancıyla 99.957 seviyesinden güne başlayan BIST 100 endeksi, tekrar satış baskısı altında kaldı. 97 bin seviyelerine kadar düşen endeks, bu seviyeden tepki alımları ile karşılaştı.

Analistler, ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamaları ve yürütülen diplomasinin döviz kurlarının yönü üzerinde etkili olduğunu belirterek, özellikle ABD Başkanı Donald Trump'ın iç siyasi endişeleri gözeterek yaptığı çelişkili açıklamaların belirsizliği artırdığını söyledi.

ABD ve Çinli yetkililer arasında bugün başlaması beklenen ticaret görüşmelerine ilişkin iyimser beklentilerin arttığını ifade eden analistler, bu durumun dolar kurunun diğer para birimleri karşısında gerilemesine sebep olabileceğine dikkati çekti. 

Analistler, bugün yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise İngiltere'de sanayi üretimi ve ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar/TL'de 5,92 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

BORSA VE DOLARDA KRİTİK SEVİYELER NERESİ? (UZMAN YORUMU)-VİDEO

Sayfa Yükleniyor...