İthal etin kilosu 22 liradan satılacak

Et ve Süt Kurumu, İstanbul'daki kasaplar, yemek şirketleri, et sanayicileri ve yerel market zincirlerine KDV hariç 22 liradan et satışı yapacak.

15.07.2016 - 11:02

İthal etin kilosu 22 liradan satılacak

Et fiyatlarında indirim için ilk adım atıldı.

Et ve Süt Kurumu'nca (ESK), İstanbul'daki kasaplar, yemek şirketleri, et sanayicileri ve yerel market zincirlerine KDV hariç 22 liradan ithal et satışı yapılacak.

ESK'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurum tarafından İstanbul'da faaliyet gösteren Kasaplar Federasyonuna üye kasaplara, Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonuna üye yemek şirketlerine, Türkiye Perakendeciler Federasyonuna (PERDER) üye yerel market zincirlerine ve kırmızı et sanayi alanındaki işletmelere ithal taze karkas dana eti satılacak.

Söz konusu et satışı belirli fiyat ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecek. İstekliler, Sakarya Kombina Müdürlüğüne müracaat edecek. Taleplerin karşılanması Kurumun stoklarıyla sınırlı olacak.

Etlerin satış ve teslimatları ESK Sakarya Kombina Müdürlüğünce yapılacak. İthal taze karkas dana eti satış fiyatı peşin bedelle kilogram başına KDV hariç 22 lira olacak. Satışlar kredi kartı ile de gerçekleştirilebilecek.

Teslimat noktaları, başvuru yapılan ESK Sakarya Kombina Müdürlüğünce belirlenecek.

ERTEM NTV YAYININDA AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem dün NTV yayınında, “ESK 22 TL’den et satacak, et fiyatlarinda 5-6 TL düşüş olabilir" açıklaması yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...