Erden Timur kimdir? (Zenginler listesinde tek Mersinli)

En zengin 100 Türk’ün sıralandığı “Forbes 100" listesinde Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur en genç erkek milyarder olarak yer aldı. Erden Timur aynı zamanda Mersin’den listeye giren tek iş insanı olarak dikkat çekti. Erden Timur kimdir?

Erden Timur kimdir? (Zenginler listesinde tek Mersinli)

Forbes dergisi tarafından yayınlanan “En Zengin 100 Türk” listesi, şehirlerin de rekabetine sahne olurken listede en fazla zengin İstanbul’dan çıktı.

Akdeniz Ekonomik Forumu’na ev sahipliği yapan ’den listeye giren tek iş insanı ise Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur oldu.

İpek Kıraç ile birlikte bu yılki listenin en genç zenginleri olarak dikkat çeken 1982 doğumlu Erden Timur, bu yıl 550 milyon dolarlık servetiyle listede 88. sırada yer aldı.

ERDEN TİMUR KİMDİR?

Erden Timur kimdir? (Zenginler listesinde tek Mersinli) - 1 Erden Timur, Tarsus Amerikan Koleji ve LSE mezunu

36 yaşındaki Erden Timur, 2010’da İstanbul’a gelerek kurduğu Nef ile yazdığı başarı hikayesiyle tanındı. Yarattığı Foldhome ve Foldoffice konseptleriyle sektöre birçok ilk kazandıran Timur, 1982 yılında ’de doğdu.

Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından London School of Economics’te eğitimi alan Timur, 2010 yılında kurduğu Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. ile iş hayatına atıldı.

GAYRİMENKULÜN REKORTMENİ

Nef markalı konut sektöründe geçen yılı ciro, satış ve teslimatta üç ayrı rekorla kapattı. Geçen yıl 1.950 konut satışından 1,5 milyar lira ciro elde eden şirket son iki yılda 3 bin 850 adetlik konut teslimatına imza attı. Nef, bu rakamlara göre tam dört yıl üst üste konut satışında sektör liderliğine imza atmış oldu. Bu yılki ciro hedefi ise 2,1 milyar lirayı aşmak.

ERDEN TİMUR İLE ARKA KOLTUK

  • Etiketler :
  • Haberler -
  • Forbes
  • Akdeniz Ekonomi Forumu
  • Dünyanın en zenginleri
  • Mersin
  • Şirketler

Sayfa Yükleniyor...