Hayat Sebla Evleri satışa çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Çukurambar'daki konut projesi ''Hayat Sebla Evleri''nde yer alan 212 konut ve 10 iş yeri salı günü yapılacak ihaleyle satışa çıkarılacak.

Haberler 19.12.2009 - 12:46

Çukurambar'da yapımı süren konutların satış ihalesinin 24 Aralık Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Yeni Bina'da yapılacağı bildirildi.
        
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Raşit Civan, konuyla ilgili açıklamasında, satışa sunulan 2 artı 1, 3 artı 1, 4 artı 1 ve çatıda dubleks lüks dairelerin her türlü ayrıntı düşünülerek inşa edildiğini, ısı yalıtımlı, depreme dayanıklı evlerin yer aldığı sitede, modern kent hayatının tüm ayrıcalıklarına
sahip sosyal rekreasyon alanları bulunduğunu belirtti. Civan, projenin 2011 yılı ortasında tamamlanmasının planlandığını kaydetti.
        
Satışa sunulan konutların farklı büyüklüklerde yapıldığını anlatan Civan, 4 artı 1 dairelerin 148 ile 169, 3 artı 1 dairelerin 128 ile 149, 2 artı 1 dairelerin 129 ve 5 artı 1 çatıda dubleks dairelerin 225 metrekare büyüklüğünde olduğunu açıkladı.
        
Büyükşehir Belediyesinin mülkiyeti kendine ait arsaları kat karşılığı ihale ederek, kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirdiğini ifade eden Civan, şunları kaydetti:
        
''İhalesini yapacağımız Hayat Sebla Evleri buna en güzel örnektir. Mülkiyetimizdeki arsaları satmak yerine projelendirerek, kat karşılığı konut inşa ettiriyoruz. Daha önce ürettiğimiz konutlar gibi vatandaşlarımız oldukça kaliteli, üstün özellikli konutlara sahip olurken biz de kamunun kaynağını yine en karlı şekilde yeniden kamunun yararına dönüştürmüş olacağız.''
      

Sayfa Yükleniyor...