Karim Rashid Switch Restaurant'ın iç mekan tasarımını tamamladı

Tasarımcı Karim Rashid, Dubai’deki bir restoranın iç mekan tasarımını tamamladı. Switch adı verilen restoranın en önemli öğesi, sürekli olarak renk değiştiren dalgalı duvarları.

Karim Rashid Switch Restaurant'ın iç mekan tasarımını tamamladı

Tavan, ardından aydınlatılan Arapça yazılarla dekore edilmiş.

Rashid, projeyle ilgili şu açıklamaları yapıyor: “Switch’in, mekanı saran sürekli ve dalgalı duvarlardan meydana gelen güçlü ve simetrik bir görüntüye sahip olmasını istedim. Tasarım, ışık ve gölge ile sanki çölün ortasındaki kum tepecikleri gibi ilginç bir dokuya bürünüyor. Burası, misafirleri saran, tam anlamıyla bir simetri ve denge mekanı.”

“Her bir deneyim, görüntü, tat ve sesten meydana geliyor; burada, gerçekten müthiş, küresel bir yemek deneyimi için duyuların her biri kendi geri planını oluşturuyor. Arkadan ışıklandırılan tavan işlemesi, stilize edilmiş, ilham verici Arapça paragraflardan meydana geliyor. Kesintisiz dalga şeklindeki oturma yerleri, etkin ve dinamik bir işletme sistemi sağlıyor.”

Karim Rashid Switch Restaurant'ın iç mekan tasarımını tamamladı - 1

“Güzel bir perspektifi olan, güçlü, temiz bir mekan, kaostan bağımsız bir vaha yaratmak istedim. Amacım, sadece Dubai’de değil, tüm dünyada ikonik bir referans olabilecek Dubai Mall’da, tamamen benzersiz bir mekan yaratmaktı.”

Sayfa Yükleniyor...