Ali Koç: Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazırız

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Koç, "Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazırız" dedi.

Anadolu Ajansı 09.11.2016 - 16:51

Ali Koç: Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazırız

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, bu yıl Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından 3'üncü kez gerçekleştirilen savunma sanayi ve iş geliştirme platformu High Tech Port by MÜSİAD'daki Otokar standında, Türkiye'nin yurt dışı ve yurt içi pek çok çalkantıya rağmen ekonomik performansıyla dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almayı sürdürdüğünü kaydetti.

Koç, Türkiye'de sanayinin gelişimine milli savunma projelerinin önemli katkı sağladığını ifade etti.

Ali Koç, Otokar'ın ana yüklenicisi olduğu milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretiminde görev almaya hazır olduklarını söyledi.

Bu görev için yetişmiş insan kaynakları ve deneyimleriyle ülke için en iyiyi sunmaya hazır olduklarını vurgulayan Koç, 29 yıldır Otokar ile savunma sanayisinin gelişimine ivme kazandıran önemli projelere imza attıklarını anımsattı.

Koç, "30 bine yakın askeri aracımız bugün başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere 30'a yakın dost ve müttefik ülkenin ordusunda ve Birleşmiş Milletler görev birimlerinde dünyanın çeşitli bölgelerinde hizmet veriyor" ifadelerini kullandı.

Altay'ın seri üretimini başarıyla gerçekleştirecek yetkinliğe sahip olduklarına dikkati çeken Koç, sözlerine şöyle devam etti:

"Görevlendirildiğimiz takdirde üzerimize düşen tüm yükümlülükleri yerine getirmeye hazırız. Ülkemiz savunma sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamanın da ötesinde Altay'ın ihracatını gerçekleştirebilecek seviyelere getirmeyi hedefliyoruz. Dost ve müttefik ülkelerin Altay'a gösterdikleri ilginin uzun vadede ülkemizin savunma sanayi ihracatına da olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum."

Sayfa Yükleniyor...