MOOV'un Getir'e devrinden 23 milyon dolar

Anadolu Grubu, MOOV'un Getir'e devrinde toplam bedelin yaklaşık 23 milyon dolar olmasını tahmin ettiklerini belirtti.

Haberler - ntv.com.tr 22.10.2021 - 13:17

MOOV'un Getir'e devrinden 23 milyon dolar

Getir'in son dönemdeki ataklarından biri olan MOOV'daki hisse alımının yaklaşık bedelinin 23 milyon dolar olduğu belirtildi.

Açıklamayı Anadolu Grubu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"19.08.2021 tarihinde yapılan KAP açıklamamızda İştirakimiz Çelik Motor Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan saatlik araç kiralama şirketi Moov Dijital Ulaşım Çözümleri Ticaret A.Ş.'nin (MOOV) sermayesini temsil eden payların %75'inin Getir Perakende Lojistik A.Ş.'ne satılmasına yönelik bağlayıcı olmayan bir mutabakat sağlanarak ilgili pay devrine ilişkin gerekli süreçlerin başlatıldığı belirtilmişti.

Bu çerçevede, pay devrine ilişkin Rekabet Kurulu izni alınmış olup, bağlayıcı devir ve ortaklık sözleşmeleri taraflarca imzalanmıştır.

19.08.2021 tarihinde yapılan KAP açıklamamızda belirtildiği üzere, taraflarca sağlanmış mutabakata göre MOOV'un sermayesini temsil eden payların %75'inin devir bedeli, 16.000.000 USD tutarı üzerine MOOV'un kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan araçlara ilişkin varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın %75 oranındaki kısmının eklenmesi/çıkarılması şeklinde hesaplanacaktır.

Bu hesaplama sonucunda toplam payının devir bedelinin yaklaşık 23.000.000.- USD seviyesinde olacağı tahmin edilmekle birlikte kesin tutar devir işlemlerinin tamamlandığı tarihte belli olacaktır.

Devir işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması hedeflenmektedir."

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...