Obama dediyse korkalım mı?

ABD’de Demokratlar ile Cumhuriyetçiler, kaynağı Obama’nın sağlık reformu olan bir anlaşmazlık içinde.

03.10.2013 - 10:23

Obama dediyse korkalım mı?

Obama Mart 2009’da konuştu: "Şimdi hisse alma zamanı..." Bundan yaklaşık 4,5 yıl önce ABD Başkanı’nı dinleyen yatırımcı, bugün dolar bazında yüzde 114’lük bir kar elde etmiş durumda.

O günden sonra bir daha borsayla ilgili konuşmayan Obama’nın son açıklaması: "Borsanın korkma zamanı geldi." Ekim 2013’te Obama referans alınmalı mı?

Obama’nın son açıklaması ve ABD’nin yaşadığı bütçe krizi, NTV’de yayınlanan 'Ekonomi Notları' programında ele alındı.

Programın sunucusu Gökhan Otyam'ın, "Ne istihdam ne enflasyon ne FED’in açıklaması ne de bir başka veri... Hiçbir veriye bakmamıza gerek yok, Obama nerede ne yapmamız gerektiğini söylüyor" şeklinde açtığı programda, 2009’da Obama’yı dinleyen yatırımcının karı açıklandı: Dolar bazında yüzde 114.

Otyam, "Obama 7 binlerdeyken 'alın' demiş şimdi 15 binlere gelmiş. Bugün ‘korkun' dediyse ben korkarım" derken, programın daimi konuğu Milliyet Gazetesi Yazarı Güngör Uras, Obama’yı son açıklamasını yapmaya iten bütçe krizine değindi.

"BİLEK GÜREŞİ VAR"
Uras, "Şu an, anlaşıldığı kadarıyla bir bilek güreşi var. ABD batmayacak tabi ki. Cumhuriyetçiler Obama’nın burnunu sürtmek istiyor. Harcama yetkisi vermek için talepleri, harcama kalemindeki sağlık bölümünün çıkarılması. Obama da 'bu benim kırmızı çizgim' diyor. Bu durum ne kadar devam edecek derseniz, 'sonsuza kadar değil' derim. Ama ne zaman sonuç alınacak ve ne kadar hasar verecek bilemiyorum..." şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...