Pirinç de artık tanzim satışta

Tanzim satış noktalarında, nohut satışlarının başlamasının ardından, bugünden itibaren vatandaşlara pirinç satışı da yapılmaya başlandı. Yerli Osmancık Pirinci'nin kilogram fiyatı 6 TL olarak belirlendi.

İHA 04.03.2019 - 16:19

Pirinç de artık tanzim satışta

Vatandaşlara uygun fiyatta sebze, meyve ve bakliyat ürünlerinin satışı için kurulan tanzim satış noktalarında ürün çeşitliliği her geçen gün artıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Sebze tanzim satış noktalarında 10 çeşit sebze satışıyla bu uygulamayı başlatırken, elma, yeşil mercimek ve nohuttan sonra bu ürünlere pirinç de eklendi.

BAKAN ALBAYRAK: TANZİM SATIŞ KARARI BAŞARISINI GÖSTERDİ

YERLİ PİRİNCİN KİLOSU 6 TL

Başkentte 30 noktaya kurulan Halk Sebze Tanzim Satış Noktalarındaki tezgahlarda yerini alan yerli osmancık pirincinin kilogram fiyatı 6 TL olarak belirlendi.

ŞUBAT AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Tanzim satış noktalarına ilgi gösteren vatandaşlar; aracısız, doğrudan üreticiden tüketiciye uygun fiyatta ulaştırılan sebze, meyve ve bakliyat almaktan son derece memnun olduğunu dile getirirken, tezgaha yeni konulan pirinç ise 5 kiloluk paketler halinde 30 TL’den satışa sunuldu.

VİDEO: İNTERNETTEN TANZİM SSTIŞ NASIL YAPILACAK?

TANZİM'DE SATIŞ FİYATLARI

Haftanın 7 günü 09.00-19.00 saatleri arasında açık olan Halk Sebze tanzim satış noktalarında satışların başladığı 11 Şubat tarihinden itibaren bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 ton sebze, bakliyat ve meyve satışı gerçekleştirildi.

Tanzim Satış Noktalarında satılan ürünlerin fiyat listesi ise şöyle:

"Yeşil mercimeğin 2 kilogramlık paketi 9 TL, nohutun 2 kilogramlık paketi 11 TL, pirincin 5 kilogramlık paketi 30 TL, elma 3 TL, domates 3 TL, salkım domates 3 TL, patates 2 TL, patlıcan 4,5 TL, çarliston biber 6 TL, sivri biber 6 TL, kapya biber 6 TL, salatalık 4 TL, soğan 2 TL, kabak 3 TL."

Sayfa Yükleniyor...