Rixos, Libya'da otel açtı

"Libya'nın 2 bin kilometrelik sahil şeridi var. Deniz, güneş, kum, tarih, kültür hepsi mevcut, tek eksik otel."

29.03.2010 - 11:04

Libya'nın Başkenti Trablus'ta hizmete açılan Rixos Al Nasr Oteli'nin Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Koçak, 2 bin 200 kilometrelik sahili olan, deniz, kum, güneş, tarihi değerlere sahip olan Libya'da tek eksiğin otel olduğunu, kendi gruplarının da bu alandaki potansiyeli değerlendirmek için Libya'ya geldiklerini söyledi.

Koçak, Trablus'un şehir merkezindeki en geniş ormanın bitişiğinde 20 bin metre kare alan üzerinde, 2 bin 600 metre kare kapalı alana sahip 120 yataklı oteli altı ayda inşa edip hizmete açtıklarını belirtti.

Otelin 11 Martta ilk misafirini kabul ettiğini ve 13 Martta da Eritre Cumhurbaşkanını ağırladığını anlatan Koçak, otelde hizmet veren personelin büyük bölümünün Antalya'dan getirildiğini ifade etti:

''Misafirlerimizin yüzde 40'ını Türk iş adamları oluşturuyor. Halen 152 personelimizle hizmet veriyoruz. Bunların yüzde 30'unu Libyalılar oluşturuyor. Türk personelimize 1 Nisandan itibaren Arapça eğitimi vermeye başlayacağız. Otelimizin hemen yanında inşa edilen 4 bin kişilik kongre merkezinin de 15 Nisandan itibaren bizim yönetimimize geçmesini bekliyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...