Oyundaki şehir tasarımınızı etkileyecek, oldukça iyi detaylandırılmış birçok farklı coğrafi özelliğe sahip 25 harita Amerikan ve Avrupa mimarisinden 500'ün üzerindeki yapıyla devasa şehirlere dönüşebilecek.

Oyuncular arazilerde dağ, tepe, kumsal ve adalar oluşturup çöl ikliminden tropikal iklime kadar şehir hayatında önemli olan birçok etkeni seçme özgürlüğüne sahip olabilecekler. Ayrıca hava, kara, deniz ulaşımının sağlanabildiği şehirde, trafiği istedikleri biçimde yönlendirebilecek, eğrisel rotalar çizebilecekler. Şehirdeki halkı farklı sosyal sınıflardan oluşturup, onların eğitimini, iş ve eğlence hayatını düzenleyebilecekler.

Çok oyunculu da oynanabilen oyunun benzerlerinden en önemli farkı ise çevrimiçi de oynanabiliyor olması. Oyuncular "Planet" denen sunuculara bağlanarak diğer insanların şehirleriyle iletişime geçip onlarla ticaret yapabilecek ve ekonomik stratejiler izleyebilecek, birlikte çalışarak devasa yapılar oluşturabilecekler.

Tarımdan ağır endüstriye ve turizme kadar birçok alanda yatırım yapılıp kurulan şehirler gelişirken diğer şehirlerle yarıştırabilecekler. Bununla yetinmeyen yapımcılar, her oyuncunun beş adet kalıcı şehir kurabileceği bir gezegen sistemi de hazırlıyorlar.

Oyun şehirlerin birbirleriyle etkileşime geçmesini sağlayıp sürekliliği olan bir dünya yaratırken, güçlü görseliyle de oyunculara gerçek dünyaya yaklaşmanın heyecanını yaşatıyor.

Emlaktimes