TOBB'dan 1 Mayıs dileği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nın Türkiye'ye kavga değil, huzur ve umut getirmesini istedi.

Anadolu Ajansı 25.04.2014 - 12:00

TOBB'dan 1 Mayıs dileği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) yapılan yazılı açıklamada, emekçilerin bayramı kutlanarak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nın Türkiye'ye kavga değil, huzur ve umut getirmesi dileğinde bulunuldu.

"1,5 milyon üyemiz ve 13,5 milyon çalışanımızla hepimiz, huzur içinde çalışmak, üretmek ve ülkenin büyümesine katkı sağlamak istiyoruz" ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, coğrafyanın ve küresel ekonominin zorlu bir dönemden geçtiği, bu dönemde, Türkiye'nin birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğuna dikkat çekildi.

Beklentilerinin 1 Mayıs'ta her türlü şiddet ve çatışmadan uzak durulması ve meydanların bayram yerine çevrilmesi olduğunun vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"1 Mayıs, emeğe verilen yüce değerin bayramıdır. Anlamına yakışır bir şekilde özgürlük ve sorumluluk dengesi gözetilerek kutlanmalıdır. Unutmayalım ki, 1 Mayıs uzun bir aradan sonra yeniden tatil olarak kabul edildi.

Bu ülkemizde sivil, demokratik yönetimin gelişmesinin bir sembolüdür. Toplumsal kesimlerin dayanışmasının gururunu yaşamak için bu yıl 1 Mayıs'ı coşkuyla yaşamak istiyoruz. Küskünlüklerin yerini dayanışmaya bıraktığı, şiddet ve çatışmalarla değil, halaylarla hatırlanan bir 1 Mayıs hepimizin ortak temennisidir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...