Trabzon'a 500 milyon Euro'luk yatırım

Alman bir işadamı Trabzon'da çimento fabrikası kuracak, bu sayede en az  500 kişiye de iş kapısı açılacak.

16.03.2010 - 11:50

Trabzon'a 500 milyon Euro'luk yatırım

Trabzon Valisi Recep Kızılcık,  Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi'nde sadece 5 parselin kaldığını, diğer parsellerin tamamının verildiği, Akçaabat ilçesinde de bir işadamının tekstil fabrikası kurmak için çalışmalara başladığını kaydederek, ''Fabrikanın kurulmasıyla birlikte ilk etapta 300-350 kişi istihdam edilecek'' dedi.        

Yabancı iş adamlarının da Trabzon'da yatırım için çeşitli girişimlerde bulunduğunu belirten Kızılcık, şunları söyledi:        

''Alman bir yatırımcı Trabzon'un doğusunda bir çimento fabrikası yapmayı kararlaştırarak, bunun için başvuruda bulundu. Bunun üzerinde biz de kendisine yeri tahsis etme aşamasındayız. Fabrikayı buraya kurmaya karar verdikten sonra yeri kendisine tahsis edeceğiz. Fabrikanın kurulması için çalışmaları devam ediyor.

Fabrikayla birlikte diğer unsurlarda Trabzon'da yapılacak. Bu da bir çok farklı alanda yatırımların oluşmasına neden olacak. Fabrika ve diğer unsurlarla birlikte yaklaşık 500 milyon Euro'luk bir yatırım yapılacak. Ayrıca 450-500 kişi fabrikada istihdam edilecek. Diğer unsurlarda birlikte bu sayının bini bulması bekleniyor. Şehirde istihdam açısından da bu rakam önemli bir yer tutacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...