Turizm tesisi arsası kiralanacak

Çanakkale'de, İl Özel İdaresine ait, denize cepheli 12 bin metre karelik arazi, turistik tesis yapılmak kaydıyla, kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarıldı.

Anadolu Ajansı 11.02.2010 - 16:45

Valilikten yapılan açıklamada, İl Özel İdaresi'nin mülkü olan, Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesi, 870 ada 170 parselde kayıtlı 12 bin metrekare yüzölçümlü, Atatürk Caddesi üzerinde (Alışveriş Merkezi Karşısında), deniz cepheli, turizm tesis alanı olarak imarlı, asgari 200 yatak kapasiteli ve dört yıldızlı turistik tesis yapmaya elverişli arsanın, (asgari 200 yatak kapasiteli ve dört yıldızlı otel yapılmak üzere) 49 yıl süre ile turizm işletmecilerine kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarıldığı duyuruldu.
        
İhalenin, 16 Mart Salı günü saat 14.00'de İl Özel İdaresi'nde, İl Encümeni huzurunda yapılacağı bildirildi.
       
İhaleye ait dosyanın, mesai saatleri içerisinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edilebileceği, aynı zamanda dosyaya www.canakkaleozelidare.gov.tr adresinden de erişilebileceği ifade edildi.
        
Açıklamada, ''Tarihin, doğanın incisi, kültür ve turizm yönünden gelecek vadeden dünya markası Çanakkale'deki bu taşınmazın ihalesine bütün turizm yatırımcılarının katılımlarını bekliyoruz'' denildi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...