Doğuş İnşaat Bulgaristan'da ikinci metro projesini hayata geçirdi

Bulgaristan'da 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Doğuş İnşaat'ın başkent Sofya'da inşa ettiği 8 kilometrelik yeni metro hattı hizmete açıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.08.2020 - 10:21

Doğuş İnşaat Bulgaristan'da ikinci metro projesini hayata geçirdi

Yeni hattaki 8 metro istasyonu Doğuş İnşaat'ın lider olarak ortaklık kurduğu ViaGroup ve Ultrastroy şirketleri tarafından yapıldı.

Açılış töreninde konuşan Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandıkova, başkentin çapraz olan iki hattına 3. hattının eklenmesiyle Sofya'nın artık kapsamlı bir metro ağına kavuştuğunu söyledi.

Metroyu işleten Metropoliten Holding Genel Müdürü Stoyan Bratoev, inşaatı 4 yıl önce başlayan yeni kısmın açılışının güvenlik testlerinin yapılması gereği ve yeni tip corona virüs salgını nedeniyle iki kez ertelendiğini belirtti.

Facebook hesabından törene mesaj yollayan Başbakan Boyko Borisov da, "Bizim metromuz Avrupa'nın en güzel ve en ucuz metrosudur" dedi.

Doğuş İnşaat'ın Genel Müdür Yardımcısı Ertan Yapıcı, Bulgaristan'da 2008 yılında uluslararası Trakya Otoyolu'nun bir bölümünü oluşturan, ülkenin doğusundaki, Burgaz ve Karnobat şehirleri arasında bulunan 45 kilometrelik kısmını, ardından 2012 yılında 3,8 uzunluğundaki Sofya'nın en prestijli 4 metro istasyonunun inşasını tamamladığını aktardı.

VİDEO: TÜRK MÜTEAHHİTLERİN BÜYÜK BAŞARISI - ARŞİV (2019)

Sayfa Yükleniyor...