Üç günlük aboneye 41 bin liralık fatura

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde bir kişiye, 3 günlük elektrik kullanım bedeli olarak 41 bin 184 lira fatura gönderildi.

Anadolu Ajansı 15.02.2016 - 15:07 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 15:10

Üç günlük aboneye 41 bin liralık fatura

Umran Ersan, Çamlık Mahallesi Yağmur Sokak'ta kısa süre önce kiraladığı daireye ait elektrik faturasını incelediğinde çok şaşırdığını söyledi.

Daireye yeni taşındığı için tüketim azlığı nedeniyle fatura gelmemesini bekleyen Umar, 41 bin 184 liralık tutarla karşılaştığında, "Tekrar tekrar baktım, bana gelen faturanın bu kadar yüksek olmaması gerekirdi" dedi.

''3 GÜNDE FABRİKA BU KADAR ELEKTRİK HARCAMAZ"

Ersan, kiraladığı dairesine daha tam olarak yerleşmediğini, 3 gün içinde sadece odalardaki lambaları kullandıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Burada kiracıyım. Eski kiracı kendi üzerindeki aboneliği iptal ettirdi. Ben de salı günü aboneliği üzerime aldım. Abone olalı 3 gün oldu. Bu süre zarfında bu kadar elektrik harcamam imkansız. 3 günde bir fabrika bu kadar elektrik harcamaz."

"YANLIŞLIĞIN BİR AN ÖNCE DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUM"

Hatanın düzeltileceğine inandığını belirten Ersan, "Fatura elbette düzeltilecek çünkü akıl mantık böyle bir şeyi izah edemez" ifadesini kullandı.

Elektrik idaresini telefonla arayarak bir yetkiliyle görüştüğünü ve konuyu anlattığını, bunun üzerine bir yetkilinin eve geldiğini aktaran Ersan, "Sayacı kontrol eden yetkili, bu 41 bin liralık faturanın yanlışlık nedeniyle düzenlendiğini söyledi. Yetkili, yanlışlığın düzeltileceğini söyleyerek faturayı alıp gitti. Muhtemelen bu hafta içinde yanlışlığı düzelterek bize bilgi verecekler" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...