Vücut direncini artıran turşu suyuna talep arttı

Kış aylarının gelmesiyle birlikte daha büyük önem kazanan vücut direncini arttırmak için tercih edilen turşu suyuna talep artıyor.

İHA 05.11.2020 - 14:51

Vücut direncini artıran turşu suyuna talep arttı

İçerisinde bulunan çeşitli sebzelerin salamurasıyla elde edilen turşu suyu, içerdiği C ve E vitaminlerinin yanında antioksidan da barındırıyor.

Bu özellikleri bakımından kışın tüketimi artan turşu suyu, son zamanlarda corona tehlikesine karşı ihtiyaç duyulan vücut direnci hasebiyle bu sene talep olağandan daha fazla.

Eskişehir’in Taşköprü caddesinde turşuculuk yapan Maviye ve Aytekin Ünal çifti, bu sene artan talepten hayli memnun olduklarını belirttiler.

Turşu suyunun içerisinde bulunan doğal sirkenin, sebze sularının vücut direncini arttırdığını söyleyen Maviye Ünal, ürünlerinin insanların sağlıklı kalmalarında sağladığı katkı için mutlu olduğunu dile getirtirdi.

Aytekin Ünal ise, ürünlerinin bahçelerinden topladıkları sebzelerle kurulan turşuların suyu olduğunu söylerken kesinlikle katkı maddesinin bulunmadığını altını çizerek şöyle konuştu:

“Özellikle hastalar turşu suyunu tercih ediyor ve evden çıkamayanlar için yakını gelip alıyor. Bazen, corona hastası dahil dışarı çıkamayan müşterilerimiz için siparişleri kapılarına bizzat kendim götürüyorum. Temassız bir şekilde işlemi tamamlayıp dönüyorum.

Doktorların tavsiyesi üzerine dükkânımızı ziyaret edenler oluyor. İnsanların sağlıklı kalmasında bir nebze katkım olduysa ne mutlu bize. Bu hastalık döneminde işlerimiz biraz artsa da, en kısa zamanda salgından kurtulmayı Allah nasip eder inşallah. 'En kısa zamanda bu süreci atlatırız’ diye dua ediyorum."

VİDEO: TURŞU İHRACATI REKORA KOŞUYOR-ARŞİV

Sayfa Yükleniyor...