Dünya genelinde binden fazla projenin yarıştığı ödül programında Ziraat Bankası, Kurumsal Mimari Grup Başkanlığı tarafından geliştirilen şube lokasyonunun belirlenmesinde coğrafik bilgi sistemlerinin analizi uygulaması ile ödül alan banka oldu.

Ödüle konu uygulama ile elde edilen bilimsel sonuçlar daha önce 9. Uluslararası İstatistik Kongresinde sunulmuş, Journal of Applied Finance & Banking dergisinde ise yayınlanmıştı.

ZİRAAT BANKASI'NA 2 ÖDÜL BİRDEN

Diğer yandan, “Global Banking And Finance Review” tarafından düzenlenen, finans sektöründeki yenilikler, fark yaratan strateji, ilerici ve ilham verici değişimleri ödüllendiren “Global Banking & Finance Awards 2017” ödüllerinde Ziraat Bankası, Bankanın Operasyon Merkezi uygulamaları ile “En İyi Operasyon Merkezi İnovasyon Projesi Türkiye 2017” ödülüne layık görüldü.

Bu proje kapsamında bankanın Operasyon Merkezi çalışanlarının performans ve mola sistemleri, işlem müdahale süreleri ve performans karneleri uygulamaları hayata geçirilmiş, söz konusu süreçlerin sistem üzerinden anlık takip edebileceği bir alt yapı kurulmuştu.