2016 Nikon-Walkley ödüllerini kazanan fotoğraflar

ntv.com.tr

Avustralya'da verilen Nikon-Walkley ödüllerini kazanan birbirinden dikkat çekici fotoğraflar...

 • 1

  Melbourne Bale Birliği dansçısı

  Melbourne Bale Birliği dansçısı

  Jason Edwards, dansçı Kristy Lee Denovan’ın fotoğrafını Avustralya’nın Melbourne şehrinde, Princess İskelesi’nde çekti.

 • 2

  Afganistan’da saldırıya uğrayan bir hastane

  Afganistan’da saldırıya uğrayan bir hastane

  Andrew Quilty’nin Afganistan’da çektiği fotoğrafta, Baynazar Muhammad Nazar adı 43 yaşındaki dört çocuk babası bir hastanın ameliyat masasındaki hali yansıtılıyor. 3 Ekim’de Amerikan AC-130 savaş uçağının hastaneye yaptığı saldırıda 41 kişi hayatını kaybetmişti.

 • 3

  Tellerin ardından

  Tellerin ardından

  Iraklı sığınmacı Abdullatif Almoftaji, Papua Yeni Gine’deki Manus Adası’nda bulunan Lorengau kasabasında tel örgülerinden arkasından bakıyor. 17 yaşındaki Almoftaji, üç yıl önce Avustralya’ya girmeye çalışırken yakalandı. Brian Cassey’in hapishanede fotoğrafladığı genç, alkollüyken yiyecek çalma ve benzeri suçlardan cezalandırıldı.

 • 4

  Boksör genç

  Boksör genç
  Fotoğraftaki kişi, boksör Johnny Addo. 

  Çektiği fotoğraftan dolayı Marc McCormack için ödül ekibi, “Özel hikayelerin, göz alıcı portreleri sunmanın yaratıcı yollarını buluyor" dedi. 

 • 5

  Hayatının değişimini beklerken...

  Hayatının değişimini beklerken...

  Eddie Jim’in çektiği fotoğrafta, sekiz yaşındaki Koko Makura başrolde. Papua Yeni Gine’deki Popondetta Köyü’nde yaşayan Makura’nın bacağı, henüz iki yaşındayken bir ev kazasında kırıldı. Makura fotoğrafta, Avustralya’daki bir hastanede hayatını değiştirecek ameliyatı olmayı bekliyor.

 • 6

  Hasta yatağıyla cenazede

  Hasta yatağıyla cenazede

  Bu kalp acıtan fotoğrafta, oğul babasının cenazesine hasta yatağıyla katılıyor. 17 yaşındaki Brendan Powell, tedavi gördüğü hastaneden babasının cenazesi için çıktığında ortaya çıkan hüzünlü anı Annette Dew ölümsüzleştirmiş.

 • 7

  Karşıt görüş kavgası

  Karşıt görüş kavgası

  Fotoğraf, Alex Coppel’in teknik ve hikaye anlatma yeteneğini ortaya koyuyor. Sokaktaki şiddeti yansıtan fotoğrafta, Avustralya’daki Birleşmiş Vatanseverler Cephesi üyeleri ile ırkçılık karşıtı protestocuların kavgası gösteriliyor.

 • 8

  Çaresizliğin fotoğrafı

  Çaresizliğin fotoğrafı

  2015 yılında bütün dünya Suriye, Irak, Afganistan, Kuzey Afrika ve başka ülkelerden çaresiz insanların kaçışına şahit oldu. David Maurice Smith’in Sırbistan’da yakaladığı kare, mültecilerin umutsuzluk ve çaresizlik dolu yolculuğunu anlatıyor.

 • 9

  Sokakların öfkesi

  Sokakların öfkesi

  14 yaşındaki Elijah Doughty’nin ölümünün ardından Avustralya’nın Kalgoorlie şehrinde pek çok kişi ırkçılık yapıldığı gerekçesiyle öfkesini yansıtmak için sokaklara döküldü. Danella Bevis’in yakaladığı kare, bir aile ve toplumun keder ve öfkesini yansıtıyor.

 • 10

  Trajik kaza

  Trajik kaza

  Scott Barbour’ın fotoğrafına, 2015 MotoGP of Australia yarışı esnasında yaşanan trajik bir olay yansıyor. Yarış, motorların tekerleklerinin arasında kalan martıyı canından ediyor.

 • 11

  Dalgalara karşı

  Dalgalara karşı

  Cameron Spencer futbol, tenis ve dalga sörfü gibi spor dallarında yakaladığı dikkat çekici fotoğraflarıyla tanınıyor. Bu fotoğraf da sörfçü Jason Finlay’ın 2016 Shark Island Challenge yarışı esnasında yakalanmış eşsiz bir anı yansıtıyor.