71. BAFTA Ödülleri için adaylar açıklandı

İngiliz sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) adayları açıklandı. Oscar Ödülleri’ne giden yolda 18 Şubat'ta Londra'daki Royal Albert Hall'da düzenlenecek törende kimlerin 71. BAFTA Ödülleri'nden heykelciklerle evine döneceği merak ediliyor.

  • 1

    75. Altın Küre Ödülleri’ne 7 dalda aday olduktan sonra, eve En İyi Yönetmen ve En İyi Müzik ödülleriyle dönen The Shape Of Water (Suyun Sesi), 2018 BAFTA Ödülleri’nde 12 dalda aday oldu.
  • 2

    Darkest Hour, 9 dalda 71. BAFTA Ödülleri’ne aday olurken, 75. Altın Küre Ödülleri’nden aldığı 4 ödül ile zaferle çıkan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri da 9 adaylıkla iddialı filmlerden biri oldu.
  • 3

    71. BAFTA Ödülleri, 18 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. İşte 71. BAFTA Ödülleri adayları:
  • 4

    En İyi Film

    Call Me By Your Name
    Darkest Hour
    Dunkirk
    The Shape of Water
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


  • 5

    En İyi İngiliz Filmi

    Darkest Hour
    The Death Of Stalin
    God’s Own Country
    Lady Macbeth
    Paddington 2
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • 6

    Bir İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcının İlk Filmindeki Üstün Başarı

    The Ghoul Gareth Tunley
    I An Not A Witch
    Jawbone
    Kingdom Of Us
    Lady Macbeth

  • 7

    En İyi İngiliz Dilinde Olmayan Film

    Elle
    First They Killed My Father
    The Handmaiden
    Loveless
    The Salesman
  • 8

    En İyi Belgesel

    City Of Ghosts
    I Am Not Your Negro
    Icarus
    An Inconvenient Sequel
    Jane
  • 9

    En İyi Animasyon Film
    Coco
    Loving Vincent
    My Life As A Courgette
  • 10

    En İyi Yönetmen

    Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
    Luca Guadagnino – Call Me By Your Name
    Christopher Nolan – Dunkirk
    Guillermo del Toro – The Shape Of Water
    Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • 11

    En İyi Özgün Senaryo


    Get Out – Jordan Peele
    I, Tonya – Steven Rogers
    Lady Bird – Greta Gerwig
    The Shape Of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

  • 12

    En İyi Uyarlama Senaryo

    Call Me By Your Name – James Ivory
    The Death Of Stalin – Armandp Iannucci, Ian Martin, David Schneider
    Film Stars Don’t Die In Liverpool – Matt Greenhalgh
    Molly’s Game – Aaron Sarkin
    Paddington 2 – Simon Farnaby, Paul King
  • 13

    En İyi Kadın Oyuncu

    Annette Bening – Film Stars Don’t Die In Liferpool
    Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    Margot Robbie – I, Tonya
    Sally Hawkins – The Shape Of Water
    Saoirse Ronan – Lady Bird

  • 14

    En İyi Erkek Oyuncu

    Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
    Daniel Kaluuya – Get Out
    Gary Oldman – Darkest Hour
    Jamie Bell – Film Stars Don’t Die In Liverpool
    Timothee Chalamet – Call Me By Your Name
  • 15

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

    Allison Janney – I, Tonya
    Kristin Scott Thomas – Darkest Hour
    Laurie Metcalf – Lady Bird
    Lesley Manville – Phantom Thread
    Octavia Spencer – The Shape Of Water
  • 16

    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

    Christopher Plummer – All The Money In The World
    Hugh Grant – Paddington 2
    Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    Willem Dafoe – The Florida Project
    Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • 17

    En İyi Özgün Müzik

    Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
    Darkest Hour, Dario Marianelli
    Dunkirk – Hans Zimmer
    Phantom Thread – Jonny Greenwood
    The Shape Of Water – Alexandre Desplat


  • 18

    En İyi Görüntü Yönetmeni

    Roger Deakins – Blade Runner 2049
    Bruno Delbonnel – Darkest Hour
    Hayte van Hoytema – Dunkirk
    Dan Laustsen – The Shape Of Water
    Ben Davis – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • 19

    En İyi Kurgu

    Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Mavchliss
    Blade Runner 2049 – Joe Walker
    Dunkirk – Lee Smith
    The Shape Of Water – Sidney Wolinsky
    Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory
  • 20

    En İyi Yapım Tasarımı

    Beauty And The Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer
    Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
    Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer
    Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
    The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melcin, Shane Vieau
  • 21

    En İyi Kostüm Tasarımı

    Bauty And The Beast – Jacqueline Durran
    Darkest Hour – Jacqueline Durran
    I, Tonya – Jennifer Johnson
    Phantom Thread – Mark Bridges
    The Shape Of Water – Luise Sequeira
  • 22

    En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

    Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn
    Darkest Hour – David Malianoswki, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
    I, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
    Victoria & Abdul – Daniel Philips
    Wonder – Naomi Baksted, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten
  • 23

    En İyi Ses

    Baby Driver – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
    Blade Runner 2049 – Ron Bartrett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
    Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker , Gary A. Rizzo, Mark Wingarten
    The Shape Of Water – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitalle, Brad Zoern
    Star Wars: The Last Jedi – Ren Klyve, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood
  • 24

    En İyi Görsel Efekt

    Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
    Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson
    The Shape Of Water – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
    Star Wars: The Last Jedi – Nominees tbc
    War For The Planet Of The Apes – Nominees tbc

  • 25

    En İyi İngiliz Kısa Animasyon Filmi

    Have Heart – Will Anderson
    Mamoon – Ben Steer
    Poles Apart – Paloma Baeza, Ser En Low

    En İyi İngiliz Kısa Film

    Aamir – Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster
    Cowboy Dave – Colin O’Toole, Jonas Mortensen
    A Drowning Man – Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sorensen, Patrick Campbell
    Work – Aneil Karia, Scott O/Donnell
    Wren Boys – Harry Lightson, Sorcha Bason, John Fitzpatrick