ABD Box Office: Jumanji, Star Wars'u geçti

2018'in ilk hafta sonu için ABD box office verileri geldi. ABD'de haftasonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta değişti. Vizyona girdiği gibi zirveye yerleşen Star Wars: Son Jedi, bu hafta yerini kaptırırken, listede yalnızca 1 yeni film yer bulabildi.

 • 1

  Listenin son sırasındaki film Oscar'ın bu yılki güçlü adaylarından biri olan All the Money in the World oldu. Bol yıldızlı biyografik dram filmi, 2. haftasında 3,5 milyon dolar kazandı.
 • 2

  Seyircilerine renkli bir öteki dünya yolculuğu vadeden animasyon macera Coco, bu hafta 9. sıraya geriledi. İlhamını Ölüler Günü'nden alan animasyon film, 6. hafta kapanışını 5,5 milyon dolar gişe ile yaptı. Böylece "Coco", vizyonda geçirdiği süre içinde toplam 192 milyon dolar gişe elde etmiş oldu.
 • 3

  Listenin son 3'ünü açan yapım ise 90. Oscar yarışında adı sıklıkla anılan "Karanlık Saat/Darkest Hour" oldu. Gary Oldman'ın performansıyla büyülediği En Karanlık Saat, 5. haftasında 6,3 milyon dolar gişe elde ederek, geçtiğimiz haftaki yerini korumayı başardı.
 • 4

  Listenin 7. sırasında Jessica Chastain'lı biyografik dram Molly's Game yer buldu. Başrolde Chastain'a Idris Elba'nın eşlik ettiği yapım, 2. haftasında 6 sıra yükselerek 7 milyon dolar ile listeye 7. sıradan dahil oldu.
 • 5

  Listenin ikinci yarısını açan film ise, ilk 10'da yer alan iki animasyondan ilki olan "Ferdinand" oldu. Nazik dev boğa Ferdinand'ın eve dönüş macerasını anlatan animasyon yapım 3. haftasında 7,7 milyon dolar gişe elde ederek endişe yarattı. 111 milyon dolar bütçeli film, 4. haftasında toplam 70,4 milyon dolarlık gişeye sahip.
 • 6

  Listenin tam ortasında ise kadın komedisi "Pitch Perfect 3" yer aldı. Kadınların maceralarını müzikle harmanlayan komedi serisinin 3. devam halkası 2. hafta kapanışını 10,2 milyon dolar ile gerçekleştirdi. 45 milyon dolar bütçeli film, şu anda 85,9 milyon dolar gişe elde etmiş durumda...
 • 7

  Listenin 4. sırası itibariyle eğlenceli yapımlar öne çıkmaya başlıyor. Listenin 4. sırasında Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams ve Zendaya gibi ünlü isimleri bünyesinde toplayan müzikal The Greatest Showman yer alıyor. Büyülü havası ve bol danslı yüksek enerjisiyle dikkat çeken "Muhteşem Showman", 2. haftasında 13,8 milyon dolar gişe elde etti. 84 milyon dolar bütçeli müzikal, kendi bütçesini çıkartmaya çok yaklaştı.
 • 8

  Listenin ilk 3'ünü kapatan ise beyaz perdenin en uzun soluklu bilim kurgu serilerinden Star Wars'un 8. devam halkası Star Wars: Son Jedi oldu. Geçtiğimiz yılın son haftasında toplam 517,1 milyon dolar gişeye ulaşarak 2017'de ABD'de en çok hasılat yapan film olan devam halkası, 4. haftasında da başarısını devam ettirdi ve 68,4 milyon dolar gişe elde etti. Böylece filmin toplam gişesi 572,5 milyon dolara yükselmiş oldu.
 • 9

  Listenin 2. sırasında, listenin tek taze filmi olan Ruhlar Bölgesi 4 (Insidious: The Last Key) yer aldı. Sevilen korku serisinin yeni devam halkası, açılışını 29,2 milyon dolar ile yaparak, bütçesini ilk haftadan 3 kat aşmayı başardı.
 • 10

  Listenin bu haftaki galibi klasikleşmiş hikayeye modern bir dokunuş getiren Jumanji: Vahşi Orman oldu. Renkli kadrosuyla komedi ile aksiyonu harmanlayan yeni nesil Jumanji, 2. hafta kapanışını 34 milyon dolar ile yaptı. 90 milyon dolar bütçeli film, 2. haftasında zirveye yükselerek 244,3 milyon dolarlık toplam gişeye ulaştı.