Anneler Günü'nde izlenebilecek belgesel ve filmler

Bugün 13 Mayıs Anneler Günü kutlanıyor. Peki siz bu Anneler Günü’nde ne yapacaksınız? Annelerle birlikte evde keyifli ve eğlenceli anlar geçirmek isteyenlere Netflix’ten annelerin karakterine göre Anneler Günü önerileri...

 • 1

  KAHKAHA ATMAYI SEVEN ANNELER

  KAHKAHA ATMAYI SEVEN ANNELER

  Eyvah Annem Dağıttı!

  Çiçeği burnunda bekar anne Amy, sorumluluklarının yükünü daha fazla kaldıramayınca kendi gibi tükenmiş iki anneyle çılgın bir maceraya balıklama dalar.2016 yapımı filmde Mila Kunis, Christina Applegate ve Kristen Bell oynuyor.

 • 2

  Eğlenceli Annelerin Akşam Yemeği

  Çocuklarının aynı anaokuluna gitmesinden başka ortak noktası olmayan dört kadın, ufaklıklar olmadan bir gece geçirmek ister. Ancak gece beklediklerinden farklı geçer… 2017 yapımı.

 • 3

  MENDİLİ ELİNDE HER DAİM HAZIR OLAN ANNELER

  MENDİLİ ELİNDE HER DAİM HAZIR OLAN ANNELER

  Ruhların Sonbaharı

  Geçen yılın filminde Robert Redford ve Jane Fonda başrolde. İki dul komşu Addie ve Louis'in yalnızlıklarını bir parça hafifletmek için masum biçimde aynı yatakta uyumaya başlaması, gerçek bir romantizmin de fitilini ateşler.

 • 4

  Son Arabalı Sinema

  Hasta annesi için eve geri dönen bir adam, yıkımın eşiğindeki arabalı sinemayı işleten babasıyla arasındaki buzları eritip yakınlaşmaya başlar. 2015 yapımı duygusal bir film.

 • 5

  SİYAH - BEYAZ FİLMLERE BAYILAN ANNELER

  SİYAH - BEYAZ FİLMLERE BAYILAN ANNELER

  Tiffany’de Kahvaltı.

  1961 yılına gidiyoruz, karşınızda muhteşem Audrey Hepburn. Servet avcısı Holly Golightly, yaşadığı binaya zengin bir kadının sponsorluğunda taşınan umut vaat eden yazar Paul Varjak'ın büyüsüne kapılır.

 • 6

  İhtiras Tramvayı

  1951’de sinemaya uyarlanan Tennessee Williams’ın Pulitzer ödüllü oyunu. Yönetmen Elia Kazan. Çiftliğini alacaklılara kaptıran Blanche DuBois’nun, teselliyi kız kardeşi Stella'da aramak üzere New Orleans'a gitmesini konu alan filmin başrolünde Marlon Brando ve Vivian Leigh var. Bol Oscarlı.

 • 7

  MODA TUTKUNU ANNELER

  MODA TUTKUNU ANNELER

  Manolo

  Kertenkeleler İçin Ayakkabı Yapan Çocuk. Efsanevi ayakkabı tasarımcısı Manolo Blahnik kendi yaratıcı sürecini anlatıyor, ünlü hayranları da tasarımcının eserlerine dair görüşlerini paylaşıyor. 2017 yapımı.

 • 8

  Iris

  2014’te çekilen bu belgeselde Albert Maysles 93 yaşında bile kariyerinin zirvesinde bulunan, tarzıyla ilham olan, mankenlere akıl veren, alıcılarla pazarlık eden moda efsanesi Iris Apfel’i anlatıyor. 

 • 9

  GÜÇLÜ KADINLARI SEVEN ANNELER

  GÜÇLÜ KADINLARI SEVEN ANNELER

  Adım Malala

  Kızların eğitim hakkı için savaşırken Taliban tarafından vurulmasına rağmen mücadelesinden vazgeçmeyen, Nobel Barış Ödülü alan en genç kişi olan Pakistanlı Malala’nın ilham ve umut veren öyküsü. 2015 yapımı.

 • 10

  What Happened, Miss Simone?

  2015’te çekilen bu belgeselde efsane şarkıcı ve aktivist Nina Simone'un hikayesi daha önce hiç duyulmamış konser kayıtları, değerli arşiv çekimleri ve en iyi bilinen şarkıları eşliğinde anlatılıyor.