Fazıl Say'ın babası Ahmet Say konuştu: Erdoğan'ın, Fazıl'ın konserine gitmesinden memnuniyet duydum

ntv.com.tr

Fazıl Say'ın babası Müzikolog Ahmet Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, oğlunun konserine katılmasını değerlendirdi. Say, "Memnuniyet duydum. Aslında gitmesini beklemiyordum çünkü Türkiye'de devlet adamları klasik müziğe daha mesafelidir" dedi.

 • 1

  Türkiye'nin en iyi müzikologlarından biri olan, aynı zamanda öykü ve roman alanında yayınladığı kitaplarla birçok ödül kazanan dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın babası Ahmet Say, oğlunun dünyaca tanınan bir piyanist olacağını öngörmediğini belirterek, "Bir baba olarak benim için önemli olan Fazıl'ı ahlaklı ve iyi bir insan olarak yetiştirmekti, öyle de oldu" dedi. 

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, FAZIL SAY KONSERİNİ İZLEDİ

 • 2

  "MEMNUNİYET DUYDUM"

  "MEMNUNİYET DUYDUM"
  Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a konuşan baba Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Fazıl Say'ın konserine gitmesini de değerlendirdi. Say, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fazıl'ın konserine gideceğini beklemiyordum açıkçası. Çünkü Türkiye'de devlet adamları klasik müziğe genelde daha mesafelidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konsere gitmesinden dolayı da memnuniyet duydum" dedi.
 • 3

  "SAVAŞ ÇIKSA 84 YAŞINDA SOKAĞA ÇIKIP ÜLKEMİ SAVUNURUM"

  "SAVAŞ ÇIKSA 84 YAŞINDA SOKAĞA ÇIKIP ÜLKEMİ SAVUNURUM"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı konserinde ağırladığı için Fazıl Say'ın eleştirilmesini değerlendiren baba Say, "Benim için önemli olan insani değerlerdir. İnsani değerlerin öne çıkmasını isterim ülkem için. Yani yoksulluğun azalmasını, demokrasimizin daha da gelişmesini, her açıdan daha iyi bir ülke konumuna gelmemizi istiyorum. Türkiye sevgisiyle dolu kalbim. Bu hissimi hiç kaybetmedim. Bakın 84 yaşındayım. Ülkemde savaş çıksa veya işgale uğrasa bu yaşımda bile hiç düşünmeden ülkemi müdafaa etmek için sokağa çıkarım, savunurum ülkemi" dedi. 

 • 4

  "FAZIL ÜLKESİNE KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKAN BİR MÜZİSYEN"

  "FAZIL ÜLKESİNE KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKAN BİR MÜZİSYEN"
  Oğlunun Türkiye'nin tanıtımına önemli bir katkı sağladığını belirten Say, "Fazıl, Türkiye'yi bütün dünyada sanatıyla çok olumlu şekilde temsil ediyor. Ülkesine, kültürüne sahip çıkan bir müzisyen her şeyden önce. İstese başka ülkelere yerleşip müziğini oralarda da yapabilir ama istemiyor, istemedi de hiç. Dünyanın dört bir yanında konserler veriyor ama sonra yurduna, İstanbul'daki evine dönüyor. Fazıl, öncelikle Türkiye ve Türk insanı için sanatını yapıyor, çalışıyor. Ben yurtsever bir insanım. Fazıl'ı da bu hisselerle yetiştirdim" dedi.
 • 5

 • 6

 • 7

 • 8

 • 9