Haftanın Filmleri (16 Şubat 2018)

ntv.com.tr

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 8 film vizyona girdi. 13 dalda Oscar adayı 'Suyun Sesi', merakla beklenen 'Black Panther', yerli yapımlardan ise 'Hadi Be Oğlum' öne çıkıyor. Ceren Ala filmleri değerlendirdi. (Ceren.ala@ntv.com.tr)

 • 1

  "SUYUN SESİ"

  "SUYUN SESİ"

  Canım Guillermo del Toro'nun adını ne çok duyduk geçtiğimiz yıl ve bu yıl. Onun farklı olana gösterdiği bu hassasiyetli bakışın hayranıyım. Bu filmden önce de vardı Del Toro. Her yönetmenin bir dönemi oluyor işte. Benim için her dönemin yönetmenidir Del Toro. Yine yeşilin ağırlıkta olduğu, yine yağmurların yağdığı, yine sirenlerin çaldığı bir hikayenin içine saf, kusurlu, iyi niyetli bir aşkı konduruveriyor canım yönetmen. Adları çok anılmasa da bence Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon ve Richard Jenkins muazzam oyunculuklarıyla ruh veriyorlar filme. Doug Jones bir yaratığa can verdiği filmin müziklerine dikkat!

  "Suyun Sesi" fragmanı 

 • 2

  "HADİ BE OĞLUM"

  "HADİ BE OĞLUM"

  Kıvanç Tatlıtuğ büyümüş de baba olmuş! En son "Kelebeğin Rüyası"nda izlediğimiz oyuncu doğru projenin geldiğini kalbine sorarak anlamış. Bence biraz da "artık baba rolleri de oynayabilirim" tevazusu da var bu kararda. O ne yaparsa benim kabulümdür. Çünkü iki lafı bir araya getiremeyen genç bir çocuktan buralara kadar geldi Kıvanç. Ali Kaptan'ın hasta oğluyla ilişki kurmaya çalıştığı o sancılı dönemi izlemenin bedeli ise bol gözyaşı. Bir baba-oğul hikayesinden çok bol bol Kıvanç Tatlıtuğ anlamına gelen filmde Büşra Develi güzel eşi, Alihan Türkdemir sessiz oğulu, Yücel Erten bilge babayı, Feridun Düzağaç ise kendisini canlandırıyor. Reklam filmleriyle tanınan Bora Egemen yönetmen koltuğunda.

  "Hadi Be Oğlum" fragmanı 

 • 3

  "BLACK PANTHER"

  "BLACK PANTHER"

  Geç bile kalınmıştı. İyi oldu kara bir panterin beyaz perdede gezinmesi. Amerikan rüyasına meydan okur gibi sanki bir yandan da. Yani izin verildiği ölçüde... Sonuçta Kaptan Amerika ile müttefik olan Black Panther bu kez de bir CIA ajanıyla ortak oluyor. Ne olursa olsun, bütün süper kahramanlardan farklı bir karizması var bu adamın. Müzikleri, kostümleri, atmosferi kesinlikle daha iyi. Siyahi yönetmen Ryan Coogler imzalı filmde Chadwick Boseman başrolde. "The Walking Dead"in çok sevdiğim oyuncusu Danai Gurira da filmde.

  "Black Panther" fragmanı 

 • 4

  "BEN, TONYA"

  "BEN, TONYA"

  Sporcu zeki, çevik ve ahlaklıdır sözünü unutun. Tonya, sınırları zorlayan ve sinirleri hoplatan bir patenci. Bu durumda annesinin de payı büyük. İyi bir sporcu olmak için çalışan bir kadın yanlış seçimleri ve hakim olamadığı öfkesi sonucunda duvara tosluyor da tosluyor. Bu gerçek hayat hikayesinde ne çok iyi ne de çok kötü olmayı beceremeyen Tonya Harding, sonunda psikopat olmayı tercih ediyor. Her şey bir yana, bu acayip hayat hikayesi yönetmen Craig Gillespie sayesinde sinir bozucu bir komediye dönüşüyor. Margot Robbie'nin rüştünü ispat ettiği filmde hiçbir rüşte gerek görmeyen müthiş aktris Allison Janney de var.

  "Ben, Tonya" fragmanı 

 • 5

  "SOFRA SIRLARI"

  "SOFRA SIRLARI"

  Ümit Ünal'ın yıllardır üzerinde çalıştığı, emin olduğunda müthiş bir heyecanla paylaştığı filmi sonunda vizyona giriyor. Geçtiğimiz hafta basın gösteriminde izleme fırsatı bulduğum film haftanın en iyilerinden. Dayatılan hayata alışıp onu kaybetmemek için iyice ezilen Neslihan'ın değişimini izleyeceğiniz film Ümit Ünal'ın her zamanki diliyle perdeye yansıyor. Kendisi türlere ayırmayı sevmese de kara mizah türünde diyebileceğimiz filmde Demet Evgar'ın muaazzam oyunculuğu tek başına değil. Fatih Al, Fırat Altunmeşe, Alican Yücesoy, Elit Çam'ın aralarında bulunduğu oyuncu kadrosu bu gererken güldüren çerçevenin birer köşesini oluşturuyor. Mutlaka izleyin!

  "Sofra Sırları" fragmanı 

 • 6

  "ANTEP FISTIĞI"

  "ANTEP FISTIĞI"

  Oğuz Yalçın'ın yönettiği "Antep Fıstığı", Almanya'da doğup büyümüş, babası Gaziantepli olan genç bir kızın, dedesinin kendisine miras bırakması sonucu Gaziantep'e gelmesiyle gelişen komik olaylar etrafında dönüyor.

  Orhan Uslu'nun senaryosunu kaleme aldığı filmde; Ivana Sert, Orhan Uslu, Tuncay Günhan, Sefa Zengin ve Vural Buldu rol alıyor.

  "Antep Fıstığı" fragmanı 

 • 7

  "KAPIDAKİ SIR"

  "KAPIDAKİ SIR"

  Bazı sırlar açılmamalı, kapıda kalmalı, kapı açılmamalı ya da, bilemedim. Bizde korku filmi çekmek, bolca karanlık anlamına geliyor. Karanlık güçlü bir aracı korkunun, tamam. Ama biraz daha aydınlatıcı olsak ya! Uzun lafın kısası, cehennemin kapıları açılıyor, bir kuyuya hapsedilen kadın intikam için dönüyor. Filmi Mehmet Ali Zaim yönetiyor

  "Kapıdaki Sır" fragmanı 

 • 8

  "MUTLU CANAVAR AİLESİ"

  "MUTLU CANAVAR AİLESİ"

  Amerika'nın elinden çıkmamasına rağmen çok başarılı bir animasyon izleyeceksiniz bu hafta. Olağanüstü bir mutsuzlukla çevrili Wishbone ailesinin komik macerası tüm sevimliliğiyle perdede. Bir cadı tarafından lanetlenen aile, vampire, mumyaya, kurt adama ve Frankenstein'a dönüşüyor. Büyünün bozulmasının tek şartı ise ailenin gerçekten mutlu olması. Bu büyülü macerayı mutlaka izleyin. Almanya - İngiltere ortak yapımı filmin yönetmi Holger Tappe.

  "Mutlu Canavar Ailesi" fragmanı