Haftanın filmleri (3 Ağustos 2018)

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girdi. (Ceren Ala filmleri değerlendirdi. / Ceren.ala@ntv.com.tr)

 • 1

  Kelebekler

  "Gişe Memuru"nu çok sevmiş, "Sarmaşık"ta şaşkınlığımı gizleyememiştim. Tolga Karaçelik acayip bir adam. Yaşasın! Böyle güzel adamların filmlerini izleyip, hayret etmek, mutlu olmak, yalnızlığa küfretmek, gemilerle yolculuk etmek ve daha bi sürü şey yapmak istiyorum. Filme dair yapılan "Aile olamamakla ilgili" yorumuna tamamen katılıyorum. Çünkü aile olmak dünyanın en absürt şeyi. O ortamdan sıyrılıp kendinize yukarıdan baktığınızda beni anlayacaksınız. Artık sinemada bazılarınca karikatürize diye de adlandırılan daha belirgin karakterler var. Sundance Film Festivali 2018’den Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü ile dönen filmde işte o belirgin ve delirgin 3 kardeşin hikayesini izleyeceksiniz. Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ veTolga Tekin'in muazzam performanslarının yanı sıra Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal, Cihat Süvarioğlu gibi oyuncuları da göreceksiniz.

  Kelebekler fragmanı 

 • 2

  Canavar Gibi Frankenstein

  Özgür Bakar'ın yönettiği filmde mafya babasıyla ters düşen Gürbüz'ün atıldığı macera konu ediliyor. Şevket Çoruh, Ruhi Sarı ve Bülent Çolak başrolde.

  Canavar Gibi Frankenstein fragmanı 

 • 3

  Sıfırın Altında: Dağdaki Mucize

  Sona Doğru, Karanlık Sular, 127 Saat gibi filmleri sevenler için ideal bir seçim “Sıfırın Altında: Dağdaki Mucize”. Yalnızlığın ne şahane bir şey olduğunu, kalabalıktan kaçmak gerektiğini savunan bizler için bir ders niteliğinde böyle filmler. Gerçekten yalnızken, fırtınanın, tipinin, dağların ve denizlerin birer düşmana dönüştüğü o anları sinemada izlemek bana her zaman “acaba başarabilir miydim” sorusunu sordurur. Eric LeMarque'ın aynı isimli kitabından sinemaya Scott Waugh tarafından uyarlanan filmde olimpik eski sporcu Eric'in bir kar fırtınası sonrası verdiği hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Josh Harnett’in başrolünde yer aldığı filmi izlerken bakalım sizler kendinize neler soracaksınız!

  Sıfırın Altında: Dağdaki Mucize fragmanı 

 • 4

  Eva

  Oda Hizmetçisinin Günlüğü, 3 Kalp ve Kraliçe’nin Vedası filmlerinin acayip yönetmeni Benoît Jacquot’tan şahane bir gerilim filmi izlemek isteyenler, doğru sinemaya! 68. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan filmde Isabelle Huppert ve Gaspard Ulliel başrolde. Hırsız – jigolo Bertrand ile gizemli – eskort Eva’nın şizofrenik aşk macerasını mutlaka izleyin!

  Eva fragmanı 

 • 5

  Genç Titanlar Filmi

  Aaron Horvath ve Peter Rida Michail'ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon, Hollywood'da dikiş tutturmak isteyen Genç Titanlar'ın dünyayı ele geçirmeye çalışan bir Süper-Kötü'ye karşı mücadelesini anlatıyor.

  Genç Titanlar Filmi fragmanı 

 • 6

  Christopher Robin

  Ayı Teddy’i izlediğim gün, burnunu koparmak suretiyle kendisine duyduğum sevgiyi ifade ettiğim ayımı hatırlamıştım. Çocukken neden hep bir ayımız oldu? Onun yumuşak ve tüylü bedeni bir sığınak mıydı? O klasik oyuncağın Ayı Teddy gibi terbiyesiz bir versiyonunu izlemeyeceksiniz bu kez. Winnie the Pooh olanıyla tanışacaksınız. Ya da tekrar görüşeceksiniz. Kendi ailesini kuran ve çok da memnun kalmadığı bir işte çalışan Christopher Robin'in çocukluğunda beraber oyunlar oynadığı Pooh ve arkadaşlarıyla yolunun yeniden kesişmesini konu edininen filmde Ewan McGregor başrolde. Yönetmen koltuğunda oturan isimse Marc Forster.

  Christopher Robin fragmanı 

 • 7

  Karanlık Zihinler

  Bir Stephen King romanı okur gibi veya Stranger Things dizisinin uzun versiyonunu izler gibi hissedeceksiniz. Zaten dizinin yapımcıları da işin içinde. Alexandra Bracken'ın romanından Jennifer Yuh Nelson tarafından sinemaya uyarlanan film, ABD'deki insanların önemli bir kesiminin ölümüne sebep olan veba salgınından özel güçler kazanarak sağ çıkan bir grup gencin hikâyesini anlatıyor. Mandy Moore, Amandla Stenberg, Patrick Gibson ve Harris Dickinson oyuncu kadrosunda.

  Karanlık Zihinler fragmanı 

 • 8

  Şeytan Kapısı

  Bi kapısı eksikti! Görsel efekt olduğu ziyadesiyle belli olan, bir tiyatro sahnesi dekoruymuşçasına sınırlı bir alanda geçen, klasik şeytani ikonlarla bezeli, biraz sıkıcı, azıcık korkunç bir film “Şeytan Kapısı”. Ortadan kaybolan bir anne ve oğul için araştırma yapan iki polisin karşı karşıya kaldığı tuhaf olayları anlatan filmde Amanda Schull, Shawn Ashmore ve Milo Ventimiglia başrolde.

  Şeytan Kapısı fragmanı