James McAvoy Glass filmine nasıl hazırlandı?

Split'ten sonra Glass filminde de 24 farklı karakteri canlandıran James McAvoy gişede 3 haftadır zirvede olan filmdeki perfonmansıyla izleyiciden tam not aldı. Oyunculuğu kadar film için geçirdiği değişimle de gündeme oturan 39 yaşındaki aktör hazırlık sürecini anlattı...

 • 1

  Glass filminde birbirinden farklı 24 karakteri canlandıran James McAvoy, oyunculuk konusunda tüm yeteneklerini sergileyip tüm sinema severlerden geçer not almayı başardı. Ancak bu süreç hiçte kolay olmadı. Ünlü oyuncunun bu filmde sergilediği oyunculuk yeteneklerinin yanı sıra fiziksel olarak da değişmesi gerekiyordu. İşinin hakkını her zaman en iyi şekilde vermeye çalışan McAvoy, film için neredeyse tüm zamanını spor salonlarında harcadı ve sonunda ulaştığı kas kütlesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti.
 • 2

  Filmde canlandırdığı karakterin sert ve yapılı olması gerektiğini söyleyen McAvoy, ilk olarak işe kendi kişisel antrenörünü bularak başladı. İsveçli profesyonel spor antrenörü Magnus Lygdback ile anlaşan ünlü oyuncu, vakit kaybetmeksizin antrenman düzenine kendini adapte etmeye çalıştı.

 • 3

  Antrenman rutinine ilk olarak ağırlık kaldırma egzersizleriyle başlayan yıldız oyuncu, günde 1 saate yakın bu programı takip etti. Günün ilerleyen saatlerinde iyileşme sürecine geçen McAvoy, bu süreci yarım saat yüzerek tamamladı.

 • 4

  Haftanın altı günü antrenman yapan ünlü oyuncu, beslenme programını da 5 ila 6 öğüne çıkardı ve zararlı tüm besin ürünlerine karşı savaş açtı.

 • 5

  Bu sürecin zorlu da olsa aslında basit olduğunu dile getiren McAvoy, sözlerine şu şekilde devam etti: ‘Aslında gerçekten çok basit. "Çok ye, çok çalış ve çok kilo al".
 • 6