Justice League'deki 25 milyon dolarlık hata: Superman'in bıyıkları

ntv.com.tr

Amerika'da ve Türkiye'de gişeye damga vuran ve buna rağmen yapımcıların beklentisinin altında kalan 'Justice League'e Superman'in bıyıkları damga vurdu. Dikkatli izleyiciler Henry Cavill'in canlandırdığı Superman'in bazı sahnelerinde ağız yapısındaki problemi fark etti. Bunun üzerine Henry Cavill kesmediği bıyıklarının CGI tekniğiyle silindiği açıklandı. Ancak 25 milyon dolara mal olan bu yöntem izleyicinin dikkatinde kaçmadı ve eleştirilere neden oldu. İşte bıyıkları silinen Superman karesi ve detaylar...

 • 1

  'Justice League' filminin Superman'i Henry Cavill, son günlerde milyon dolarlık bıyıklarıyla gündemde. Filmde bıyıkları CGI tekniğiyle gizlenen ünlü aktör son zamanlarda sosyal medyada çok konuşuluyor.
 • 2

  Türkiye'de 17 Kasım'da vizyona giren Justice League filmi, gişede rakibi 'Thor: Ragnarok'u geride bırakırken film hakkında en çok konuşulan detay işte bu fotoğraf oldu.
 • 3

  Filmin Superman'i Henry Cavill, 2018'de vizyona girmesi planlanan 'Mission: Impossible 6' filminin çekimleri esnasında bıyıklı olması gerektiği için 'Justice League' çekimlerinde bıyıklarını kesemedi. 'Justice League' ekibi tarafından CGI tekniği ile silinen Cavill'in bıyıkları izleyiciler tarafından fark edilince sosyal medyada çok konuşulan konulardan biri oldu.
 • 4

  Paramount'un yapımnı üstlendiği 'Mission: Impossible 6'da Cavill'in bıyıklı olması Warner Bros'un yapımını üstlendiği 'Justice League'e tam 25 milyon dolara mal oldu ve Cavill'in bıyıkları özel bir dijital teknik kullanılarak silindi.
 • 5

  Sosyal medya kullanıcılarının bazıları CGI'lı Henry Cavill'i meşhur animasyon karakteri Shrek'in insan haline benzetti.
 • 6

  Bazıları da Cavill'in bıyıklarının kalması gerektiğini düşünürken bazıları ise Warner Bros'un rakibi Paramount'a saygı duyarak milyon dolarlar harcamasını takdirle karşıladı.