Metin Akpınar'dan yatırım tüyoları

Usta oyuncu Metin Akpınar, genç oyunculara yatırım tüyoları verdi

 • 1

  OYNADIĞI KARAKTER GİBİ

  OYNADIĞI KARAKTER GİBİ
  Metin Akpınar, Zeki-Metin ikilisinde oynadığı karakter gibi gerçek hayatta da hep ikilinin daha akıllısı, daha işini bileniydi. Zeki Alasya, ne kadar hevesli ve savurgansa, Metin Akpınar hep o kadar akıllı ve zengin olarak bilinirdi.
 • 2

  EKRANA DÖNÜYOR

  EKRANA DÖNÜYOR
  Bu akşamdan itibaren ‘Aşk Laftan Anlamaz’ın kadrosuna Laz Dede olarak katılan Akpınar; Gazete Habertürk'ten Bülent İpek'e konuştu.
 • 3

  GENÇ OYUNCULARA ÖNERİLER

  GENÇ OYUNCULARA ÖNERİLER
  Metin Akpınar, başrollerini Hande Erçel ile Burak Deniz’in paylaştığı dizinin Haşmet Dede’si Metin Akpınar, astronomik rakamlar kazanan yeni nesil dizi starlarına ileride sefalet yaşamamaları için bir büyükleri olarak yatırım tüyoları verdi.
 • 4

  "YUL BRYNNER'E GIPTA EDİYORUM"

  "YUL BRYNNER'E GIPTA EDİYORUM"
  Oyunculuğun emekliliği keşke olmasa. Yani benim bu anlamda en gıpta ettiğim sanatçı Yul Brynner’dır. Adam ‘Kral ve Ben’le başladı tiyatroya, ‘Kral ve Ben’i oynarken de öldü. Bu şans her sanatçıya nasip olmaz. Ama bizde öyle değil. Bizde son zamanlarda piyasa şunu emrediyor: 2 tane genç delikanlı, 2 tane zarif güzel kız, ya bir babaanne ya bir dede, bir kötü insan bir de bunların marifetli yardımcısı 2 komik... Bize de bir dede rolü düştü.
 • 5

  YENİ ROLÜ?

  YENİ ROLÜ?
  Dede rolünü severek kabul ettim. Hem yaş itibarıyla hem de dizi itibarıyla bu çok normal. Dedeyi ilk kez oynuyorum sanırım, filmlerde oldu mu hatırlamıyorum. Rolün böyle yaşlı ya da başka bir şey hissettirmesi söz konusu değil. Biz o rolün, o hissin içine giriyoruz. Ama gerçek anlamda 73 yaşından itibaren hafif bir yaşlılık hissetmeye başladım. Benim yaşım 76.
 • 6

  "73 İYİDİR"

  "73 İYİDİR"
  65’te gitmezsen, 73 iyidir. 73’ü aştın mı 80’i, 82’yi yakalarsın inşallah. Allah artık ne kadar ömür verdi bilmiyorum. Ama yani biz yaşlı dönemimizdeyiz artık. Beynimiz, gönlümüz genç de beden itibarıyla...
 • 7

  HEMEN BAŞLADIK

  HEMEN BAŞLADIK
  Bu bir gençlik dizisi. Metin Akpınar ismi fena değil de, şimdi dede orada iyi olur mu olmaz mı? Benim seyircim gelir mi? Bunları düşündüm. Çünkü bu dizi 14-25-30 yaş seyirciye hitap ediyor. Benim seyirci kitlemse 30-60 yaş grubu. Şimdi tabii başladık bunlara. Sağolsunlar onlar da seviyorlar, sayıyorlar, anlaştık. “Evet” dedik. Bismillah hemen başladık. Seyirci de sevdi.
 • 8

  ASTRONOMİK ÜCRETLER?

  ASTRONOMİK ÜCRETLER?
  Evet bazı arkadaşlar uçuyorlar. Bizimki efendice... Bizim de 50-60 seneye yakın bir emeğimiz var bu işe. Onun göz ardı edilmemesinden de memnunum.
 • 9

  YEŞİLCAM İLE FARK

  YEŞİLCAM İLE FARK
  Bugün 80 milyon Türk vatandaşının ürettiği gayri safi milli hasıla 800 milyar dolar. Bizim zamanımızda bu paralar yoktu. Ben Ulvi Uraz’a girdiğim zaman 3 ay hiç para alamadım. Maaşım 3 ay sonra verilmeye başlandı ve 375 liraydı. Yeni evlenmiştim. Aksaray’da kirası 400 lira olan bir evde oturuyordum, 25 lira açık oradan başlıyordu.
 • 10

  GENÇLER İYİ KAZINIYOR

  GENÇLER İYİ KAZINIYOR
  Zengin edecek paralar zaten çok sonra başladı. Yani daha çok reklamlardan aldık biz para. O zaman para çok büyük sorun değildi, ilgi görmüyordu. Biz bununla geçiniyorduk aslanlar gibi. Tutmuş bir iş para getirir. Şimdi gençler iyi kazanıyorlar. İnşallah paralarını doğru yerlerde değerlendiriyorlardır.
 • 11

  ŞENER ŞEN'E TEKLİF GELMEMESİ?

  ŞENER ŞEN'E TEKLİF GELMEMESİ?
  Şener Şen ile Yavuz Turgul çok güzel işler yaptılar. Yine aynı seviyede işler yapmak istiyor, onun için demiştir. “Teklif gelmiyor” lafında biraz ironi de var. Gelmez olur mu? Geliyordur. Bana bile geliyor. Onlara niye gelmesin?
 • 12

  GAYRİMENKUL EN MODA İŞ

  GAYRİMENKUL EN MODA İŞ
  Sanatçılığınızın yanı sıra ekonomik yatırımlarınız ve ticari zekânızla da anılan birisiniz. Bölüm başı 100 bin liranın üzerinde kazanan günümüzün dizi starlarına ileride maddi sıkıntı yaşamamaları için paralarını nasıl değerlendirmelerini önerirsiniz?

  Şimdi gayrimenkul en moda iş, önerebilirim. Herkes ev alıyor. Bunun sonu ne olacak bilmiyorum. Aşağı yukarı her sene yüzde 10, yüzde 15 prim yapıyor gayrimenkul. Orta segmentte biraz şişlik var. Ama lüks satılıyor. Ondan sonra stüdyo da satılıyor.

 • 13

  EN SAĞLAMI EMLAK YATIRIMI MI?

  EN SAĞLAMI EMLAK YATIRIMI MI?

  Hayır şimdi devlet tahvili, hazine bonosu, fiks getirisi olan yatırımlar var. Gençlerin mutlaka bireysel emekliliğe girmeleri lazım. Dünyanın hiçbir yerinde devlet yüzde 25 vermiyor. Kafadan yüzde 25 kârlısınız. Bunu bilmeyen oyuncular bizim vasıtamızla öğrensin.

 • 14

  PEKİ BORSA?

  PEKİ BORSA?
  6 gün sette çalışmaktan dinlenmeye fırsat bulamayan dizi oyuncusu borsa hisselerini takip edebilir mi? Borsayı bilenler oynamalı. Araştıran kurumlar var, yardımcılar var. Tabii profesyonellerle çalışmak çok daha doğru. Ben 1985’ten beri borsa oynarım. Artık usta olduk. Ya da bir başka iş kolunda ticari ortaklık öneririm. O başka, ciddi bir iş.