Netflix'te çocukluk günlerine götürecek nostaljik yapımlar

ntv.com.tr

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle biraz nostalji zamanı... Eskiden seyrettiğimiz, bizi ekran başına kilitleyen yapımları yad etmek isteyenler, “Nerede o eski diziler ve filmler” diyenler ve elbette o günlerde henüz film ve dizi izleyecek yaşta olmayanlar ama dönemin yapımlarını merak edenler için Neflix’teki nostaljik yapımları derledik.

 • 1

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Full House

  Üç kız kardeş, fedakar bir baba, babanın deli dolu arkadaşı ve havalı bir amca, Tanner ailesinin evine hoş geldiniz! 1994’te ekrana gelmeye başlayan sekiz sezonluk dizi, gerçek bir 90’lar klasiği. Kızların yetişkin halini görmek isteyenler de Fuller House’u (2017) seyredebilir.

 • 2

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Gilmore Girls

  2000 - 2007 arasında yayınlanan dizi, özgür ruhlu anne Lorelai Gilmore ile aklı başında kızı Rory Gilmore’un maceralarını anlatıyor. Yaklaşık 10 yıl sonra (2016) çekilen Gilmore Girls: Are Year in the Life ise orijinalin devamı niteliğinde.

 • 3

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Party of Five

  Ebeveynlerini kaybeden beş kardeş hayatın türlü türlü sorunlarıyla baş etmeye çalışıyor... 1994 - 2000 yılları arasında yayınlanan dizi altı sezon boyunca bizi ekran başına kilitlemişti. Neve Campbell ve Jennifer Love Hewitt de bu diziyle Altın Küre kazandı.

 • 4

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Bak Şu Konuşana

  Konuşabilen bebekle tanıştığımızda yıl 1989’du. Mollie (Kirstie Alley) çocuğu için mükemmel bir baba ararken oğlu bakıcısı James’in (John Travolta) babası olmasını istiyor. Serinin diğer filmleri Bak Bu Da Konuşuyor (1990) ve Bak Şimdi Konuşana (1993) da Netflix’te.

 • 5

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Ferris Bueller ile Bir Gün

  Buram buram 80’ler! Ferris bütün okulu ölümcül bir hastalığın pençesinde olduğuna inandırıp Chicago sokaklarında cirit atar. John Huges’un yönettiği 1986 yapımı filmin başrolünde Matthew Broderick var.

 • 6

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Power Rangers serisi

  1990’larda hayatımıza giren ve en son filmi 2017’de çekilen Power Rangers kahramanlarının maceralarını izleyebilirsiniz. 

 • 7

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Pokemon serisi

  Tabii ki 90’ların unutulmazlarından Pokemon serisini anmadan olmaz. Pokemonlar çocukluğunu yeniden yaşamak isteyenler için.

 • 8

  netflix, en güzel netflix yapımları

  Casper serisi

  Sevimli hayalet Casper’i ya da tam adıyla Casper McFadden’i özleyenler el kaldırsın! 1995 yapımı Christina Ricci’li filmden sonra çekilen çizgi dizilerle Casper Netflix’te.