New York Film Eleştirmenleri Birliği ödülleri verildi

New York Film Eleştirmenleri Birliği ödüllerinin bu seneki sahipleri belli oldu. En iyi film La La Land seçildi.

 • 1

  New York Film Eleştirmenleri Birliği’nin ‘En iyi film’ ödülünün bu seneki sahibi ‘Whiplash’ filmiyle tanınan yönetmen Damien Chazelle’in, başrollerinde Ryan Gosling ve Emma Stone’un yer aldığı müzikali ‘La La Land’ oldu. Başrol oyuncuları, bu yılın en güçlü Oscar adayları arasında gösteriliyor. 

 • 2

  En iyi yönetmen ödülü ‘Moonlight’ ile Barry Jenkins’in olurken, filmde büyük beğeni toplayan Mahershala Ali de en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü aldı.
 • 3

  En iyi erkek oyuncu ve en iyi yardımcı kadın oyuncu ödüllerinin sahipleri ‘Manchester by the Sea’ filmindeki rolleriyle Casey Affleck ve Michelle Williams oldu.
 • 4

  En iyi kadın oyuncu ödülü ‘Elle’ ve ‘Things to Come’ filmlerindeki rolleriyle Fransız aktris Isabelle Huppert’in olurken, en iyi yabancı film ödülü ise Alman yapımı ‘Toni Erdmann’a gitti.
 • 5

  Bu senenin onur ödülü ise ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin filmlerine yaptığı kurgularla tanınan Thelma Schoonmaker’ın oldu.
 • 6

  New York Magazine, New Yorker, Village Voice, Indiewire ve Variety gibi prestijli dergilerle yer alan eleştirmenlerden oluşan New York Film Eleştirmenleri Birliği ödülleri Twitter üzerinden duyurdu. İşte diğer kategorilerde ödüllerin sahipleri:


  En iyi belgesel: O.J.: Made in America


  En iyi sinematografi: James Laxton (Moonlight filmiyle)


  En iyi animasyon: Zootopia

  En iyi ilk film: Kelly Fremon Craig’in ‘The Edge of Seventeen’ ve Trey Edward Shults’in ‘Krisha’ filmleri paylaştı.