Trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü isimler

Oyuncu Erdal Tosun, bu sabah İstanbul Sarıyer'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Bu ölüm trafik kazasında hayatını kaybeden diğer ünlü isimleri hatırlattı. İşte o isimler...

 • 1

  BARIŞ AKARSU

  Akarsu, doğum gününün kutladığı gün (29 Haziran 2004) Bodrum yakınlarındaki Torba kavşağında trafik kazası geçirdi. Yanında bulunan iki kişi olay yerinde öldü. Akarsu'nun yaşam savaşı ise bir süre devam etti. Hayranları, sevenleri onun iyileşmesi için günlerce dua etti. Akarsu aldığı yaralara direnemedi ve 27 yaşında hayatını kaybetti. 

 • 2

  İSRAFİL KÖSE

  İstanbul'da geçirdiği trafik kazasının ardından kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan ünlü oyuncu İsrafil Köse geçtiğimiz ağustos ayında hayatını kaybetti.
 • 3

  KIVIRCIK ALİ

  "Kıvırcık Ali" olarak tanınan Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz'in Çatalca Tepecik mevkiinde meydana gelen kazada otomobili takla attı. Özütemiz, TRT'deki bir müzik programına giderken kaza yaptığı ortaya çıktı.
 • 4

  AJLAN

  Türk pop müziğinin efsanelerinden Erol Büyükburç'un kızı olan Ajlan da baba mesleğini seçip müzik dünyasında yükselmeye başlamıştı. Sürücü ehliyetini kazadan üç gün önce alan Ajlan, Fethiye yakınlarında aracıyla asfalt yoldan çıkıp stabilize yola girdi. Aracı üç takla attı ve ancak yol kenarındaki bir traktöre çarparak durabildi. Ajlan olay yerinde son nefesini verdi.
 • 5

  ALAADDİN US

  Müzisyen Alaaddin Us İzmir'in Bornova İlçesi'nde, kırmızı ışıkta geçen kamyonun otomobiline çarpması sonucu hayatını kaybetti.
 • 6

  ONUR BAYRAKTAR

  Genç Oyuncu Onur Bayraktar, Üsküdar'da geçirdiği motosiklet kazası sonrası yaşamını yitirdi. Bayraktar, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan ve birçok dizide rol alan ve en son "Kapalı Çarşı" dizisinde 'Timur' Karakterini canlandırıyordu.
 • 7

  Metin Okay

  Galatasaray'ın efsane futbolcusu Metin Oktay 13 Eylül 1991'de, Boğaziçi Köprüsü çıkışında geçirdiği trafik kazası sonucu 55 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 • 8

  KERİM TEKİN

  Kerim Tekin, henüz 23 yaşındaydı. Ölümünün üzerinden uzun yıllar geçti ama onu bir kuşak hala Kar Beyazdır Ölüm adlı şarkısıyla hatırlıyor. Tekin Afyon'da verdiği bir konserin ardından İstanbul'a dönüyordu. Tekin zincirleme bir kazanın kurbanı oldu. Süt tankeriyle, karşı yönden gelen kimliği ve plakası belirlenemeyen kömür yüklü kamyonun çarpışmasının ardından kömür yüklü kamyon Tekin'in kullandığı otomobilin üzerine çıkınca, genç popçu olay yerinde hayatını son nefesini verdi.
 • 9

  UZAY HEPARI

  Türk pop müziğinin en yetenekli yeni nesil müzisyenlerinden biriydi Uzay Heparı. Etiler Koç köprüsü üzerinde Küfe Bar'daki programına gitmekte olan Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarptı. Ağır yaralandı, 11 gün süren bitkisel hayatın ardından, 31 Mayıs 1994 tarihinde saat 10.50'de hayatını kaybetti. Şimdi onun adını Zeynep Tunuslu ile olan evliliğinden dünyaya gelen oğlu Uzay Kanat Heparı yaşatıyor.
 • 10

  BORAN KAYA

  Boran Kaya'yı tüm Türkiye sunuculuğunu yaptığı İner misin Çıkar mısın yarışmasıyla tanımıştı. 2000 yılında Kaş'ın Kalkan beldesinden dönerken geçirdiği trafik kazasında öldü.
 • 11

  NECDET TOSUN

  Siyah- beyaz Yeşilçam filmlerinin iyi yürekli ve tonton aşçısıydı Necdet Tosun.Necdet Tosun 1975 yılında bir iş için gittiği Almanya'da trafik kazası geçirdi. Daha sonra İstanbul'a getirildi. Ama 13 gün sonra 10 Mayıs 1975'te son nefesini verdi.

  Necdet Tosun bu sabah trafik kazasında hayatını kaybeden Erdal Tosun'un babasıydı.

 • 12

  GÖKHAN SEMİZ

  1990'larda Türkiye'yi fırtına gibi kasıp kavuran Grup Vitamin'in üyelerinden olan Gökhan Semiz, 1998 yılının başında doğum gününden kısa bir süre sonra geçirdiği bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.
 • 13

  SAMİ GÜNER

  Mazhar Fuat Özkan grubundan Fuat Güner'in babası Sami Güner Türkiye'nin önde gelen fotoğraf sanatçılarından biriydi. O da geçirdiği bir trafik kazası sonucunda yaşama veda etti.
 • 14

  MEHMET ALİ TOPRAK

  Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yeğeni olan Mehmet Ali Toprak, Çanakkale'nin Çan ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.
 • 15

  ÖNDER SOMER

  Türk sinemasının en yakışıklı kötü adamı Önder Somer de 1997 yılında geçirdiği bir trafik kazasında yaşamını kaybetti.
 • 16

  URGAL

  Sen Yarattın Beni adlı şarkısıyla 1970'li yılların pop müzik piyasasına damgasını vuran Urgal, Bolu dağında bindiği otobüsün uçurma yuvarlanması sonucu hayatını kaybetti.