Wolverine / Logan da yaşlanır (Fotoğraflar sızdı)

Marvel'ın en sevilen karakterlerinden Wolverine'in şahsına özel serisinin son halkası Logan'ın yeni fotoğrafları yayınlandı. Hugh Jackman’ı son kez Wolverine/Logan rolünde olacağı filmde, Profesör Charles Xavier'i de bir kez daha Patrick Stewart üstlenecek. 2024 yılında geçecek filmde Logan, yaşlanmış ve güçten düşmüş olarak karşımıza çıkıyor. Profesör ise Albino Mutant Caliban yüzünden Alzeimer hastalığı ile mücadele ediyor olacak.

 • 1

  X-Men: Apocalypse ile yeni ve daha genç bir X-Men ekibi oluşturan Fox, eski ekibin en kilit ismi olan Hugh Jackman ile de artık vedalaşıyor. 2000 yılında ilk X-Men filminde üstlendiği ve 8 kere canlandırdığı Wolverine rolü ile bütünleşen Avustralyalı oyuncu Hugh Jackman, son bir kez pençelerini taktı ve kamera karşısına geçti.
 • 2

  Wolverine 3 ile son kez karşımıza çıkacak Hugh Jackman, 3 Mart'ta vizyona girecek filmde de yaşlı Wolverine'i canlandıracak. Hugh Jackman'ın daha önce ipuçlarını verdiği 'Old Man Logan' çizgi romanından esinlenilerek yapılan filmden yaşlı Wolverine'e ait yeni görseller de sızdırıldı.
 • 3

  Yaşlanmama özelliğine sahip olan Logan'ın bu filmde kendini iyileştirebilme, genç kalma ve ölümsüzlük gibi güçlerini kaybetmeye başlayacak.
 • 4

  Aynı zamanda Profesör Charles Xavier'in Albino Mutant Caliban yüzünden Alzeimer hastalığının ilerlemiş olduğunu ve Logan'ın ona göz kulak olmaya çalıştığı biliniyor.
 • 5

  Sızdırılan görsellerde bir diğer dikkat çeken konu Wolverine'in yanındaki küçük kız. Daha bilindik adı ile X-23, Wolverine'in tabii tutulduğu 'Weapon X'programından çıkan bir mutant. Yaşlı Wolverine'in bulunduğu filmde genç, hatta çocuk yaşta bir X-23'ün karşımıza çıkması ise ileride daha olgun, büyümüş bir X-23 görme ihtimalini de güçlendiriyor.
 • 6

  Filmde Nathaniel Essex'in yönettiği bir şirket dünyayı yavaş yavaş yok etmeye başlarken Logan da kendi dişi klonu olan Laura Kinney'ye yardım edebilmek için gerileyen iyileşme gücüne rağmen Essex'in peşine düşecek.
 • 7

  Filmde Stephen Merchant, Caliban olarak karşımıza çıkarken, Profesör Charles Xavier rolünü de bir kez daha Patrick Stewart üstlenecek. Logan'ın yönetmen koltuğuna James Mangold oturuyor.
 • 8

  Boyd Holbrook kadroda yer alırken, çılgın bilim adamı rolünde Richard E Grant'i katan yapımın kadrosuna eklenen bir diğer isim ise ER'dan tanıdığımız Eriq La Salle oldu.
 • 9

  Merakla beklenen fantastik aksiyon filmi 3 Mart 2017 tarihinde ülkemizde izleyiciyle buluşacak.

  LOGAN FRAGMANI - VİDEO

 • 10

  Wolverine/ Logan hakkında bilmeniz gerekenler

  Yaşlı Logan'ı neredeyse herkes tanıyor ancak detaylara sadece çizgi roman fanatikleri hakim. İşte o ayrıntılardan bazıları.
 • 11

  Logan, çocukluğunu hasta ve bakıma muhtaç geçirse de, daha sonra ortaya çıkan ve hiç geçmeyen kendini iyileştirme yeteneği sayesinde artık yenilmez biri. Yaklaşık 125 yaşında. Hayvan iç güdüleri çok gelişmiş, koku alma ve hissetmeye dayalı özellikleri üst seviyede. Ellerinden çıkan pençeleri ise onun imzası.
 • 12

  Gerçek adı James Howlett. Daha sonra, bilmeden öldürdüğü gerçek babası Logan'ın adını kullanmaya başlıyor. Hafızasını kaybettikten sonra, asker künyesine kazınan bir tek bu ismi kendine ait tanımlayabiliyor.
 • 13

  Weapon X projesinde bir kobay gibi kullanılan Wolverine'in tüm iskeleti Adamantium adlı kırılmaz bir madde ile kaplanıyor. İyileşme yeteneği sayesinde bu işlemi geçirebilen tek kişi olan Wolverine daha sonra durdurulamaz bir hayvana dönüşüyor.
 • 14

  Adamantium evrimini yavaşlattığı için, tam anlamıyla bir hayvana dönüşmese de, kaybolmuş biri olarak hayatına devam ediyor.
 • 15

  Wolverine ilk defa Hulk 180. sayıda karşımıza çıkmış. O zamanlar pençeleri kostümünün parçasıymış ve pek tutmayacağını düşündükleri için karakterden vazgeçmişler. Neyseki daha sonra X-men takımında yıldızı parlamış.