117'den 70'e düşen Demet örnek olacak

Obeziteyle mücadeleyi ekranlara taşıyacak olan Sağlık Bakanlığı, 117 kilodan 70 kiloya düşen Demet Dedeoğlu'nu örnek gösterecek.

11.10.2012 - 08:19

117'den 70'e düşen Demet örnek olacak

Sağlık Bakanlığı, obezite ile mücadeleyi ekranlara taşıyor.

Televizyonlarda gösterilecek kamu spotunda, Demet Dedeoğlu'nun azmi örnek gösterilecek.

20 ayda 117 kilodan 70 kiloya düşen ve hedefi 65 olan 30 yaşındaki temizlik işçisi Dedeoğlu'nun sırrı ise yürümek...

Konuyla ilgili, ''Sağlıklı Beslenme ve Obeziteyi Önleme'' programının tanıtımına, Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katıldı. Akdağ, ''Demet'in yaşam biçimini nasıl değiştirdiği herkese örnek olabilecek bu hikaye. Televizyonlarda Sağlık Bakanlığı adına gösterime girecek. hep birlikte Demet'in hikayesini takip edeceğiz. Ders çıkaracağız, örnek alacağız. İnsan için sağlıklı yaşamak büyük ölçüde kendisinin başarabileceği bir husustur'' diye konuştu.

Akdağ, bakanlığın daha önceki kampanyasıyla ilgili yaptıkları bir çalışmada, vatandaşların yüzde 30'unun 'daha az yemeye başladığını', yüzde 30'unun ise 'daha çok hareket ettiğini' belirttiğini aktararak, ''Umuyorum ki Demet'in televizyonda göstereceğimiz bu hikayesiyle farkındalığımız daha da artacak'' temennisinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı’nda temizlik işçisi olarak çalışan Demet Dedeoğlu, hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalınca zayıflamaya karar verdiğini belirterek, “İşe giderken birkaç durak yürümeye başladım. Kendimi hiç sıkmadan, her şeyden ama az yiyerek sürekli yürüyüş yaparak, 20 ayda 47 kilo verdim... 65 kiloya kadar ineceğim..." şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...