Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisi hizmete başladı

Doktor yokluğu nedeniyle kapatıldığı iddia edilen Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisi hizmet vermeye başladı. Acilin, doktorsuzluktan değil tadilat nedeniyle 3 gün kapalı tutulduğu belirtildi.

Anadolu Ajansı 29.06.2015 - 16:17

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisi hizmete başladı

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, yazılı ve görsel medyada Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi ile ilgili iddialara ilişkin açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimince acil serviste planlı olarak, hasta ve çalışan güvenliği ve memnuniyetini yükseltmek ve teknik sorunları gidermek amacıyla 26-29 Haziran 2015 tarihleri arasında tadilat yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Tadilat süresince acil servise başvuran hastalar öncelikle yakın çevredeki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine yönlendirilmiştir. Acil servisin kırmızı alan, acil yoğun bakım ve çocuk acil birimlerinde ise acil hizmet sunumu tadilat süresince de kesintisiz olarak devam etmiştir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, servisin bugün itibarıyla normal şekilde hizmet vermeye başladığı bilgisi paylaşıldı.

Sayfa Yükleniyor...