Akciğerinden dikiş iğnesi çıktı

46 yaşındaki Selçuk Baydoğan, 4 ay önce başlayan sırt ağrısından kurtulamayınca doktora gitti. Yapılan tetkikler sonucunda Baydoğan'ın ağrıya yol açan şeyin, akciğerine saplanmış bir dikiş iğnesi olduğu belirlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.03.2016 - 16:54

Akciğerinden dikiş iğnesi çıktı

Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan Selçuk Baydoğan, 4 aydır çektiği sırt ağrısından kas gevşetici ve yakı gibi uygulamalrla kurtulmaya çalıştı. Ağrıları dinmeyen Baydoğan, Turhal Devlet Hastanesine başvurdu.

Baydoğan’a yapılan tetkikler sonucunda akciğerinde "kürdan" benzeri cisim fark eden doktorlar, yeniden yapılan tetkiklerde bunun "dikiş iğnesi" olduğunu tespit etti. Selçuk Baydoğan, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

"İĞNE YUTMADIM, GECE YATARKEN SIRTIMA SAPLANMIŞ OLABİLİR"

Burada ameliyata alınan Baydoğan'ın akciğerindeki iğne çıkarıldı. Sağlığına kavuşan Baydoğan, akciğerinde dikiş iğnesi olduğunu duyunca çok şaşırdığını belirterek, "İğneyi yutmadım fakat gece uyurken yatakta sırtıma saplanmış olabilir, hiç fark etmedim" dedi.

"HASTANIN HABERİNİN OLMAMASI İLGİNÇ"

Baydoğan'ın ameliyatına giren Yrd. Doç. Dr. Mustafa Küpeli ise "İğne, kasları ve göğüs duvarını da geçtikten sonra akciğere saplanıyor. Biz bu iğneyi akciğerinden çıkardık. Bu, bizim genel yaptığımız bir şey fakat iğnenin dışarıdan girmesi ve hastanın hiç haberinin olmaması ilginç. Bu, genelde travmalardan sonra görülen bir durum. Düşme, kalkma, çarpmalardan sonra olur fakat hastamızda böyle bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...