Akdağ, dün Türk Tabipleri Birliği tarafından Ankara'da düzenlenen ''Çok Ses Tek Yürek'' eylemine ilişkin bir soruya, ''Bu meselenin ne kadar sağlık meselesi olduğunu açılan kabil pankartlar anlatıyor'' cevabını verdi. Akdağ, bugün 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında tıp alanına ilişkin meseleleri konuşarak nasıl daha iyi çözümler bulunabileceğini tartışacaklarını ve ele alacaklarını söyledi.

Bir gazetecinin, ''Türk Tabipleri Birliği’nin taleplerinden herhangi biri sizin açınızdan kabul edilebilir mi?'' sorusuna da Akdağ, şu karşılığı verdi:

''Herhangi bir talep falan gelmiş değil. Gelinir, oturulur ve konuşulur. Che Guevara'nın sağlık sistemiyle bir ilgisi olamaz. Çok açık konuşuyorum. Geçmişte 8,5 sene içerisinde belli örgütler bu çağrıları çoğu kez yaptılar ama sağlıkçılar, hekimler, gönülleri insan sevgisiyle dolu sağlık yeminine sağdık insanlar hiç bir zaman buna itimat etmedi ve bundan sonra da etmeyecektir.''

TATLISES'İN SAĞLIK DURUMU
Akdağ, bir başka gazetecinin dün gece İstanbul'da başından vurularak yaralanan ve hastanede yoğun bakım servisinde tedavi gören sanatçı İbrahim Tatlıses'in sağlık durumuna ilişkin sorusu üzerine, ''Durumunun kritik olduğunu arkadaşlarım iletti. Kendisine acil şifalar diliyorum. Çok menfur bir saldırıya maruz kaldı değerli sanatçımız. Ümit ediyorum ki kısa zamanda iyileşir, sağlığına kavuşur'' dedi.

Akdağ, Tatlıses'in sağlık durumunun şu an itibariyle ciddiyetini koruduğunu sözlerine ekledi.