Anne sütü mucizesinden vazgeçmemek için doğal destek

Anne sütü bebeğin fizyolojik ve ruhsal sağlığı açısından son derece önemli bir besin. Ancak meme ucunda meydana gelen yara ve çatlaklar, zaman zaman anneleri emzirmekten vazgeçme noktasına getiriyor. İtalya’da geliştirilen bir ürün ise bebeğin mucizevi besin anne sütünden mahrum kalmasını önleyen uygulamalar arasında yer alıyor.

ntv.com.tr 06.11.2017 - 16:16

Anne sütü mucizesinden vazgeçmemek için doğal destek

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre erken dönemde emzirmeyi bırakmanın en yaygın sebeplerinden biri meme ucu yara ve çatlakları. Bu sorunla baş etmede pek çok ülkede anneler ve emzirme danışmanları tarafından yaygın bir şekilde kullanılan Silverette gümüş meme kapakları, artık Türkiye’deki annelerin de kullanımına sunuldu.

Ürün, meme ucu yara ve çatlaklarıyla, gümüşün doğal anti-mikrobiyal ve iyileştirici özelliğinden faydalanarak mücadele ediyor. 

Tarihe meraklı bir medikalci olan Luigi Sevignani tarafından geliştirilen ürün, 2002 yılından beri patentli olarak İtalya’da üretiliyor ve tüm Avrupa ülkeleri, Amerika, Dubai, Kanada gibi birçok ülkede satılıyor. 


MEME UCU YARALARINDAN KORUNMADA ETKİLİ 

Ürünü Türkiye’ye getiren de aynı sorunu yaşayan girişimci bir anne. Bebeğinin doğumunun ardından meme ucu yaralarıyla mücadele etmeye çalışan bu anne, soğan kabuğundan ayva çekirdeğine ve çeşitli kremlere kadar pek çok yöntemi deneyip sonuç alamayınca Silverette gümüş meme kapaklarını kullanmaya karar veriyor. Yurt dışından getirttiği üründen memnun kalan anne, Türkiye distribütörlüğünü aldığı ürünü emziren annelerle buluşturuyor.

Pek çok doğum koçu, ebe ve emzirme danışmanı tarafından meme ucu yaralarından korunmak için önerilen ürün şimdilik sadece web sitesi üzerinden satılıyor.

Sayfa Yükleniyor...