Sağlık Bakanlığı: Sosyal medyaya kısıtlama yok

Sağlık Bakanlığı, kamu hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kullanımıyla ilgili yasak haberlerini yalanladı.

Haberler - ntv.com.tr 17.03.2016 - 11:22 | Son Güncelleme : 17.03.2016 - 11:27

Sağlık Bakanlığı: Sosyal medyaya kısıtlama yok

Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

"Medyada yer alan "Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla sağlık çalışanlarına sosyal medya yasağı yürürlüğe girdi" başlıklı haberler gerçeği yansıtmadığından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Bakanlığımızca sağlık personeline sosyal medyaya yasak getiren herhangi bir yazı gönderilmemiştir. Sağlık çalışanlarına server kaldırmıyor diye sosyal medya yasağı!
Haberlerde talimat adıyla bahsedilen yazı, “Sağlık Bilişim Ağı Projesi”dir.

Bu proje, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatlarının, bilgi ve iletişim teknolojilerinden en üst seviyede yaralanabilmesi için ileri teknoloji sunan MPLS VPN (yüksek protokollü etiketleme sistemi özel sanal ağı) teknolojisi kullanılarak tüm kurum ve kuruluşlarımızı kapsayan bir projedir.

İnternet filtrelemeleriyle ilgili söz konusu planlamalar Bakanlığımız Merkez Teşkilatı tarafından değil, illerdeki birimlerce koordine edilmektedir. Manisa ilimizdeki düzenleme bireysel sosyal medya kullanımını değil sadece kurumsal bilgisayarlardaki kullanımı kontrol altına almaktadır.

Dolayısıyla Bakanlığımızın sağlık çalışanlarına sosyal medyayı yasaklaması gibi bir durum söz konusu değildir."

Sayfa Yükleniyor...