Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir (Global Wellness Day)

Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği ve 5 yıldır her haziran ayının ikinci cumartesi günü çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day, bu yıl 100 ülkede 3000 farklı noktada aynı gün kutlanacak.

ntv.com.tr 17.05.2016 - 14:56

Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir (Global Wellness Day)

Global Wellness Day, “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganı ile bu yılda tüm dünya ile birlikte 11 Haziran tarihinde Küçükçiftlik Parkı’nda da düzenlenecek.

Etkinliğin tanıtımı için yapılan toplantıda konuşan Global Wellnes Day kurucusu ve Türk Kalp Vakfı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Belgin Aksoy, kısa sayılabilecek bir süre içinde Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan bir etkinliğin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Türkçe’de kısaca, esenlik anlamına gelen “wellness” terimi, sağlıklı ve iyi yaşamı ifade etmek için kullanılıyor.

“HEDEFİMİZ; BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’İN TAKVİMİNE GİRMEK”

Aksoy, dünyanın pek çok ülkesinden resmi makamların Global Wellness Day’i desteklediğini de belirterek “Amacımız bu özel günün Birleşmiş Milletler’in takvimine girmesi. Global Wellness Day’e dünyanın her yerinden destek yağıyor. Hatta Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Anastasiadis’den de Türkiye’den doğan bu gün için destek mektubu aldık”dedi.

Aksoy; herkesi kendisi için ‘iyi bir şey’ yapmaya çağırdıklarını da kaydederek “Global Wellness Day, dünyada wellness konusunda farkındalık yaratmaya adanmış tek gün. Temel felsefesi de yaşam kalitesini yükselterek insanların yeniden bir yerden başlamasını sağlamak. 2012 yılından bu yana dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok geniş bir coğrafyada, çeşitli etkinliklerle kutlanan bu günde insanların 365 gün iyi olmalarını etkileyecek değişiklikler yapmaları için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bunu başarabiliriz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...