Arama motorlarından hayatımıza giren sosyal medya kahramanları bu kez farklı bir projeyle karşımıza çıkıyor.

Gardrobunuzu açıyorsunuz giyecek hiçbir şeyiniz yok! Sevgiliniz sizinle pek ilgilenmiyor, belki de hak ettiğiniz maaşı almıyorsunuz diye hayıflanıyorsunuz…

Canınız sıkılıyor, internete dalıp can sıkıntınızı giderecek bir şeyler arıyorsunuz. Sonra bir kadın görüyorsunuz, küçük bir bütçeyle nasıl iyi giyineceğinizin ipuçlarını veriyor. Başka bir tıklama, sizi sevgilisinden ayrılan bir adamın sivri dilli dünyasına götürüyor, bir başka tık, ‘ben de sizin gibi işimden nefret ediyorum’ diyor.

Arama motorlarından oturma odamıza giren bu insanlar hayatlarını bloglara dökerek yaşıyor. Hepsi farklı karakterlere, farklı dünyalara, farklı bakış açılarına sahip… Tek ortak noktaları ise paylaşma arzuları…

Her gün ne giydiklerini, nerelere gittiklerini, ne yediklerini, ne hissettiklerini anlatan sosyal medya yazarları bu kez “iyi kalpli” bir proje için bir araya geliyor. Blog yazarları Miray Uçar ve Styleboom önderliğinde kurulan “SorumluBlog”, sosyal medyanın sosyal sorumluluğunun bilincinde olduğu mesajını vermek ve fotoğraf sergisiyle HIV/AIDS’e dikkat çekmek istiyor.

SOSYAL MEDYA ÖNYARGIYA KARŞI!
Fotoğraf Sanatçısı Dilan Bozyel tarafından görüntülenen 20 sosyal medya yazarı projeye katkıda bulundu. Hepsi birbirinden farklı 20 karakter tek bir amaç için kamera karşısına geçti. Kimi bebek sahibi olacak bir HIV pozitifi temsil etti, kimi de HIV ile yaşayanların evlenebileceğini vurgulamak için üzerine gelinlik geçirdi. Bu karelerin hepsi ayrımcılığa yer olmayan tek bir piknik örtüsünün üzerinde gerçekleşti.

Pucca sevgilisini streç film olmadan öpemiyor, Moda Cadısı elinde çamaşır suyu, yüzünde maske HIV ile yaşayanları tedavi etmeye çalışıyor, Cindrella HIV pozitif olduğu için toplum tarafından dışlanıyor… Projede yer alan herkesin vücudu HIV/AIDS’in simgesi olan kırmızı kurdelelerle süslendi.


M.A.C kozmetik, projenin ana sponsoru olurken, HIV ve AIDS ile yaşayan kişilere destek vermek adına Türkiye'de faaliyet gösteren Pozitif Yaşam Derneği de projeyi destekliyor.

Detaylı Bilgi için: www.sorumlublog.com