Bolu'da kanser alarmı

Bolu'nun Ömerler köyünde kanser vakalarındaki artış Sağlık Bakanlığı’nı hareket geçirdi. Kanser Araştırma Komisyonu Ömerler köyünde inceleme yaptı.

Haberler 06.07.2012 - 10:04

Bolu'da kanser alarmı

Bolu'nun merkez köylerinden olan Ömerli köyünde 10 yıl önce bir GSM şirketinin kurduğu baz istasyonundan etkilenerek kanser hastalığına yakalanan kişi sayısı artınca, köylü çareyi Bakanlığı'na başvurmakta buldu. İHA’nın haberine göre, baz istasyonunun kurulduğu günden beri köyde 23 kişi kanserden yaşamını kaybederken, 39 kişi de kansere yakalandı.

İnceleme yapmak üzere köye gelen Sağlık Bakanlığı Kanser Araştırma Komisyonu ekipleri ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, köy meydanında topladıkları vatandaşlara kanserle ilgili bilgiler vererek anket yaptılar.

Ömerler köyü muhtarı Mevlüt Gökdemir, baz istasyonunun köylerinden kaldırılması için imza kampanyası başlattıklarını söyleyerek gelenlerden imza topladı. Kanser vakalarının tek sorumlusunun baz istasyonu olduğunu belirten köylüler, bu istasyonu kaldırmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirttiler.

Sayfa Yükleniyor...