Çorum’da 9. kene ölümü

Çorum'da kırım kongo kanamalı ateşi hastalığı şüphesiyle tedavi gören bir kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden çiftçiyle birlikte Çorum, bu yıl keneye 9. kurbanını vermiş oldu.

Çorum'da kene tarafından ısırılan bir kişi, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Çorum'un Değirmendere Köyü'nde çiftçilik yapan İsmail Gözübüyük'ü (53), yaklaşık 15 gün önce arazide gezerken kene ısırdı.

Kolunu ısıran keneyi kendisi çıkaran Gözübüyük, ertesi gün yüksek ateş şikayetiyle Çorum Devlet Hastanesi’ne başvurdu. İntaniye servisinde tedavi altına alınan Gözübüyük'ün tahlillerinde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı virüsüne rastlandı.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Gözübüyük, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Evli ve 3 çocuk babası olan İsmail Gözübüyük'ün cenazesi, hastanedeki işlemlerin ardından yakınlarınca köyüne getirildi. Gözübüyük'ün cenazesi, ambulansla mezarlığın girişinde kılınan cenaze namazının ardından Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde toprağa verildi.

ÇORUM'DA KENEDEN 9. ÖLÜM
İsmail Gözübüyük'ün ölümü ile 2009'da Çorum'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle yaşamlarını yitirenlerin sayısı 9'a çıktı.

Daha önce merkez Pembecik köyünden Selahattin Abdal (60), Alaca'nın Küçükhırka köyünde Osman Gerik (42) ile Hasan Yazıcı (56), Bayat'ın Saray köyünde Uğur Köroğlu (6), merkez Serpin köyünden İsa Sevim (26), Alaca'nın Büyükhırka beldesinde Münevver Türüdü (60), Çorum merkezde Hatice Tiryakioğlu ve Sungurlu'nun Demirşeyh Beldesinden Ayşe Çiçek (25), Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle yaşamını yitirmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...