NTV

Dilek ilk kemoterapiyi aldı

Anadolu Ajansı

Sağlık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, Edirne'yi ziyareti sırasında kendisinden yardım istemesiyle gündeme gelen lenf kanseri hastası Dilek Özçelik'in ilaç tedavisinin ilk kürü tamamlandı.

Trakya Üniversitesi İngilizce bölümü 3. sınıf öğrencisi Dilek Özçelik, kemoterapinin ilk küründen sonra taburcu edildi ve Tekirdağ'ın Saray ilçesinde yaşayan ailesinin yanına gitti.

Sağlık durumunun ve moralinin iyi olduğunu ifade eden Özçelik, "Ayakta tedavim sürüyor, kemoterapinin ilk kürü tamamlandı, buna 10 gün sonra devam edilecek. Hastalığımın ciddiyetinin farkındayım, mücadele ediyorum. Ancak yan etkileri bu hastalıkla mücadele eden herkes gibi bana da ağır geliyor. Mide bulantısı, yorgunluk ve kusma şikayetlerim var, bunun dışında sağlık durumum iyi" dedi.

Eğitiminden geri kalmamak için evde derslerine çalıştığını anlatan Özçelik, "Arkadaşlarım, hocalarım çok anlayışlı. Arkadaşlarım ders notlarımı gönderiyor, ben de evde çalışıyorum. Derslere katılamasam da final sınavları için Edirne'ye geleceğim. Bu süreçte destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda sağlığıma kavuşarak, eski günlerime dönmeyi umut ediyorum" diye konuştu.