Günümüz teknolojisinde artık klasik diş iğnelerinin yerini dijital iğnelerin aldığını söyleyen Dt. Yasin Gökcegözoğlu, dijital anestezi veya dijital iğne yöntemini eski yöntemlerden ayıran en büyük farkın hemen hemen hiç ağrı oluşturmaması olduğunu söyledi.

Dijital iğnelerin kişilerin doku basıncına göre anestezik maddeyi zerk ettiğini anlatan Gökcegözoğlu, "Bu yüzden de dijital iğnelerde basınç hissi az olur ve hastalar ağrıyı hissetmezler. Kullanılan anestezik madde yine aynıdır. Geleneksel yöntem olan elle iğne yapmada hekim enjektör içindeki maddeyi kontrollü veremediğinde hastanın ağrısı fazla olabilir. Ayrıca klasik iğne uçları daha kalındır, dijital anestezi uçları milimetrik inceliktedir, bu da acıyı azaltan bir faktördür" dedi.

Dt. Yasin Gökcegözoğlu
Dt. Yasin Gökcegözoğlu

HASTAYA DA DOKTORA DA KOLAYLIK SAĞLIYOR

Dijital anestezi sayesinde hem hastaların hem de hekimlerin konforlu ve rahat bir tedavi süreci geçirdiklerini vurgulayan Dt. Gökcegözoğlu, dijital diş hekimliği konsepti çerçevesinde, dijital gülüş tasarımı gibi birçok alanın olduğunu da sözlerine ekledi.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler